З волосся і шерсті будуть виготовляти екрани

Дослідники сподіваються, що їхня розробка стане в нагоді для створення невеликих дисплеїв

Людське волосся виявилося дуже цінним матеріалом, з якого в майбутньому зможуть робити екрани та інші електронні компоненти.

Як повідомляє видання New Atlas, дослідники з Квінслендського технологічного університету знайшли спосіб застосовувати зрізане волосся для виробництва OLED-матриць. Вони з’ясували, що цей біологічний матеріал є хорошим джерелом азоту і вуглецю, а ці елементи можуть являти собою основу для компонентів, що випромінюють світло під впливом електричного струму.

Експериментатори очищують волосся від зайвих домішок, а потім спалюють його при температурі 240°С, після чого отримують матеріал, в якому залишається азот і вуглець. З цього матеріалу створюються вуглецеві точки розміром близько 10 нанометрів, які наносять на полімер невеликими «острівцями». Таким чином виходять органічні елементи, які є активним шаром для OLED-панелей і можуть випромінювати світло.

Колір випромінювання залежить від напруги, яка подається на активний шар. Синє світло виходить при подачі дуже невеликої напруги, що дозволяє відображати інформацію, заощаджуючи електроенергію.

Дослідники сподіваються, що їхня розробка стане в нагоді для створення невеликих дисплеїв, використовуваних у переносній електроніці, яка традиційно оснащується акумуляторами невисокої ємності. OLED-панелі виходять дуже дешевими у виробництві, а їхню собівартість можна знизити ще більше, якщо використовувати не людське волосся, а шерсть тварин.


Джерело NEW ATLAS

Не пропустіть