Як користувачі самі “вбивають” свої смартфони

Кожен користувач смартфона хоче, щоб його електронний помічник служив йому вірою і правдою. Бажано, щоб він це робив якомога довше. Для цього є багато рекомендацій від виробника, але іноді ми самі все псуємо. У підсумку, або смартфон відмовляється працювати раніше, ніж ми захочемо його змінити, або дуже сильно втрачає у вартості при перепродажі. Кожен косячіт по-своєму, але я особисто знаю одну людину, яка робить мінімум чотири з п’яти наведених в цій статті дій. Щоб ви не повторювали його помилки, раджу вам з ними ознайомитися. Якщо ви про них знаєте, все відмінно – просто повторіть. Якщо немає, краще їх запам’ятати.

Чи можна носити смартфон без чохла?

Першим, що псує смартфон при щоденній експлуатації, є небажання їх власників користуватися чохлами. Мовляв відчуття не ті. Я не є фанатом такий “контрацепції”, але деяким горе-власникам прям треба користуватися чохлами. І бажано, щоб вони були товстіший.

Зараз є дуже непогані моделі, які мають гарний вигляд, розроблені з урахуванням дизайну смартфона і приємно лежать в руці. Варто пам’ятати, що навіть найтонша модель чохла може захистити смартфон, як мінімум від подряпин. Якщо він трохи товстіший, заодно нівелює випинання камери. Я користуюся ним, в першу чергу, для цього.

Найбільше в захисті потребують недорогі моделі і моделі середньої цінової категорії. Флагмани зроблені з таких матеріалів, які дуже слабо дряпаються. Зате їх можна розбити, а міняти екран за пару десятків тисяч рублів або задню стінку ніхто не захоче. Найкраще справляються із захистом оригінальні чохли, але є непогані моделі і від сторонніх виробників.

Окремо відзначу, що захисні скла на екран допомагають тільки від подряпин. Не вірте, що вони захистять від розбивання. Численні тести це довели. Екран не розіб’ється, тільки якщо корпус не деформується при падінні. Скло не запобіжить деформацію, а хороший чохол може. Захисне скло здатне захистити тільки від подряпин і дуже специфічних ударів. Занадто сподіватися на нього не варто

Як правильно заряджати смартфон?

Зазвичай з цього приводу виникає найбільше запитань. Детально з рекомендаціями по зарядці смартфона ви можете ознайомитися в статті Володимира Кузнєцова. Зараз ми відзначимо лише основні моменти. Перш за все варто розуміти, що акумулятор в основному псується немає від частої або несвоєчасної зарядки, а від кількості її циклів. Чим більше разів ви зарядіть смартфон, ті більше “піде” акумулятор. Він почне швидше розряджатися, вимикатися на морозі, грітися або все перераховане разом.

При цьому не варто думати, що якщо ви заряджаєте смартфон весь час від 40 до 80 відсотків, то ви ні разу не пройшли цикл. Набрали в сумі 100 відсотків (2 рази по 50, 10 раз по 10, 5 разів по 20 і так далі) – цикл набраний.

У разі, якщо акумулятор працює як-то не так, спробуйте відкалібрувати батарею. Нещодавно я розповідав, як це зробити. Якщо це не допоможе, то краще йти в сервіс. Бажано вибирати хороший сервіс, адже всі ми пам’ятаємо історії, як батареї смартфонів вибухали під час використання.

Головне, пам’ятайте, що в 99,9% смартфонів вже багато років ставляться акумулятори, яким все одно, коли їх заряджають. У них немає ефекту пам’яті. Єдине, чого вони не люблять, так це глибокого розряду. Це коли смартфон довго лежить вирядженим. Якщо ви не плануєте ним користуватися, зарядіть його до 50-70 відсотків, вимкніть пристрій та приберіть на зберігання. Так ви продовжите йому життя.

Багато по-старому думають, що краще розрядити смартфон побільше для більш безпечної зарядки. Зараз це не працює. Так ви будете навантажувати акумулятор вище норми. Не варто розряджати смартфон повністю. Акумулятора від цього точно не буде краще

Чи можна відремонтувати смартфон самому?

Можна, можливо! Але треба розуміти, що всі дії проводяться в цьому випадку на свій страх і ризик. Особливо це стосується дорогих моделей з дорогими компонентами і захистом від води. Треба розуміти, як видалити проклейку, як підняти екран і як акуратно відключити всі шлейфи.

Якщо ви не вмієте цього робити, краще звернутися в хороший сервіс. Підібрати його можна за рекомендаціями друзів або за відгуками в Інтернеті. Але в другому випадку треба вивчати все уважно. При зверненні в сервіс ви трохи переплатите за роботу, але зате не будете ризикувати дорогим смартфоном і ще більш дорогими нервами.

Я розбирав смартфони і знаю. Це здається дуже простою справою, але без досвіду натикаєшся на багато підніжних каменів. Будьте обережні, інакше гаджету може знадобитися ще дорожчий ремонт.

Чи можна брати смартфон в ванну?

Однозначної відповіді на це питання немає, але я б не рекомендував. Крім того, що ви можете упустити його в воду, є й інші небезпеки. Головною такою небезпекою будуть водяні пари і мокрі руки. Так, вода може потрапити в роз’єми і пошкодити смартфон. Навіть якщо смартфон захищений від води, що падає на контакти пар осідає і залишає на них солі, які можуть призводити до корозії контактів.

Підвищена вологість у ванній кімнаті може привести до пошкодження контактів навіть захищеного від води смартфона.

Навіть не хочеться в черговий раз говорити про те, що НІ В ЯКОМУ РАЗІ не користуйтеся у ванній смартфоном, який підключений до розетки .. Навіть якщо ви впевнені, що ні упустите його воду, ризик дурною і безглуздої смерті зростає в рази.

Навіть якщо ви це знаєте і не робите так, нагадаю ще про один важливий момент. Відразу після виходу з ванної не ставте смартфон на зарядку. Через за пара в ньому може бути волога. Це може призвести до замикання і виходу смартфона з ладу.

Смартфон на холоді і смартфон на сонці

В інструкції до смартфону завжди зазначено, за яких умов його можна зберігати і експлуатувати. Як правило, температура, зазначена в документах, рідко сильно перевищує кімнатну. Зазвичай виробники сильно перестраховуються, але жест все одно не варто.

Якщо ви залишаєте смартфон на сонці, він зношується швидше. В першу чергу, це може привести до пошкоджень батареї. Саме тому не рекомендується класти смартфон влітку на торпеду автомобіля або взимку (коли працює грубка) вішати як навігатор на решітку вентиляції. Якщо робите так, хоча б відключіть цей повітропровід. А взагалі, я вже розповідав, чому не можна користуватися смартфоном в якості навігатора.

Взимку носите смартфон у внутрішній кишені куртки, а не в зовнішньому. Так ви захистите його від впливу негативної температури, її перепаду при переході з вулиці в приміщення.

Як зробити так, щоб смартфон служив довше?

Звичайно, смартфон не вічний і рано чи пізно його доведеться міняти. Я вже розповідав, чому не варто ганятися за останніми моделями, і, можливо, ви зі мною погодитеся. А при акуратній експлуатації, ви зможете його дорожче продати. Але і тут є альтернативна думка. Один мій знайомий казав, що не хоче берегти речі (машину, смартфон тощо) для того, кому він їх потім продасть. У підсумку він просто продавав дешевше і не турбувався про збереження речей.

Джерело portaltele.com.ua
Не пропустіть