Вчені наблизилися до розгадки перевороту мантії ядра Місяця

Завдяки сейсмографам програми “Аполлон” дослідники змогли відкрити місяцетруси, які дали поняття про те, що знаходиться в середині супутника Землі. Про це повідомляє видання IFLScience.

Зокрема, вчені з’ясували, що у Місяця рідке ядро, але всередині зовнішнього ядра є тверда частина, як і у Землі. Його діаметр – 500 км, і нижча щільність, ніж у Землі. Також дослідники розповіли про явище, яке назвали переворотом місячної мантії. Йдеться про процес, коли матеріал із мантії (товстого шару між зовнішнім ядром та корою) переміщувався. Через це деякі елементи, зокрема, багаті на залізо, піднялися від межі ядра на поверхню Місяця. Там вони осіли у вулканічних породах, склавши місячну кору. А щільніші її частинки, навпаки, опустилися крізь мантію аж до місячного ядра.

Вчені вважають, що розуміти внутрішні властивості Місяця важливо для пояснення того, що відбувалося раніше. Зокрема, він мав потужне магнітне поле – у сотню разів сильніше, ніж на Землі. Його виробляло саме ядро. Зараз же магнітного поля на нашому супутнику майже немає. Тому дослідники наблизилися до розуміння того, як і чому це сталося.

Джерело IFLScience

Не пропустіть