Вчені припускають, що злиття чорних дір може створити світло

Астрономи з Американського музею природної історії заявили, що злиття чорних дір може створити світло.

За словами вчених, пара чорних дір, закручуючись навколо один одної і в кінцевому підсумку стикаючись, випускають брижі в просторі і часі, звану гравітаційними хвилями. Команда каже, що через те, що чорні діри не випромінюють світло, події не повинні сяяти якимись світловими хвилями або електромагнітним випромінюванням. Проте, теорія, розроблена музейними дослідниками в відділі астрофізики разом з професорами з інших установ, описує спосіб, згідно з яким злиття чорних дір може призвести до створення світла.

Вчені проаналізували подію S190521g, яка була вперше виявлена в 2019 році за допомогою обсерваторії LIGО/Virgo. Незабаром після виявлення цієї події дослідники обсерваторії недалеко від Сан-Дієго зафіксували спалах світла.

Згідно з більш ранніми розрахунками, спалах світла від злиття чорних дір, якщо він відбувається, починається через кілька днів або навіть тижнів після виявлення гравітаційних хвиль. В даному випадку дослідники провели аналіз архівних даних і з’ясували, що спалах випромінювання почався через кілька днів після виявлення гравітаційних хвиль і тривав протягом місяця.

За словами дослідників, в найближчі кілька років у них буде ще одна можливість спостерігати це явище, оскільки чорна діра, що утворилася, повинна викликати ще один спалах.

Джерело slashgear
Не пропустіть