Україна знову піднялася у світовому рейтингу паспортів

Згідно з даними швейцарської консалтингової компанії Henley & Partners, яка кожен квартал публікує новий рейтинг, базований на Індексі паспортів світу, Україні вдалося знову покращити свої позиції, піднявшись на три місця вверх. Новий рейтинг включає 199 різних країн, з яких українцям можна відвідати 141 (у безвізовому або візовому режимі), що забезпечило нашому паспорту 35-ту позицію в цьому рейтингу.

Новий рейтинг демонструє, що разом з Україною 35-місце займає Парагвай, тим часом сусідні місця дісталися Панамі (34 позиція, громадяни можуть відвідати 142 країни), та Перу (36 позиція, жителі можуть відвідати 135 країн). Традиційно, лідерські позиції дістаються Японії та Сингапуру, громадянам яких відкритий в’їзд у 192 країни.

Друге місце вдалося зайняти Німеччині та Південній Кореї, громадяни яких можуть в’їжджати до 190 країн без обмежень. Третє місце вдалося зайняти чотирьом країнам: Фінляндії, Італії, Люксембургу та Іспанії (доступний в’їзд у 189 країн). Останні місця займають Сирія, Ірак та Афганістан, громадянам яких доступний в’їзд у, відповідно, 29, 28 та 26 країн.

Слід звернути увагу на те, що через пандемію можливості подорожування суттєво змінилися. Цілком імовірно, що незабаром Henley & Partners доведеться змінити методику підрахунку індекса паспорта з урахуванням коронавірусних реалій, що стосуються COVID-сертифікатів.

Не пропустіть