У США створили тест, який визначає наявність коронавірусу за 5 хвилин

Він важить 3 кг.

Компанія-виробник медичного обладнання Abbott створила створила тест ID NOW COVID-19, здатний визначити наявність коронавірусу за 5 хвилин. Розробка отримала схвалення Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

Розробка виглядає як портативна лабораторія. Тест можна провести безпосередньо у відділенні невідкладної допомоги або в клініці. Для цього лікарям необхідно взяти мазок з носа або горла пацієнта і вставити його в апарат. Результат з’явиться протягом 15 хвилин. Ретельний пошук, щоб остаточно виключити наявність інфекції, може зайняти до 13 хвилин.

На відміну від інших існуючих експрес-тестів, ID NOW COVID-19 грунтується на молекулярному тестуванні, який працює зі зразками слини і слизу. Він ідентифікує частини ДНК вірусу, а інші тести шукають антитіла в крові. Пристрою також не потрібно багато енергії, тому він може бути таким маленьким (він має приблизно такі ж розміри, як тостер).

Апарати Abbott, на базі яких працює тест, вже використовуються в тисячах медустанов США. За словами виробника, він здатний вже в квітні провести 5 млн тестів.

Це вже другий медичний тест для визначення COVID-19, схвалений FDA. Перший був створений біотехнологічною компанією Cephid; тестування займає 45 хвилин.

Джерело TheVerge
Не пропустіть