У росії заблоковано найпопулярніший сайт з шахів Chess.com

23 квітня 2022 року у росії був заблокований популярний шаховий ресурс Chess.com. Блокування було зроблено на вимогу Генпрокуратури росії. На формальному рівні у реєстрі внесено дві статті про військове вторгнення росії в Україну, які були розміщені на сайті, але через блокування по HTTPS до сайту на території росії зник доступ.

Варто нагадати, що раніше була опублікована заява російського гросмейстера Сергія Карякіна, що закликав заблокувати ресурс Chess.com, попередньо підтримавши повномасштабне російське вторгнення в Україну. Цей заклик був пояснений тим, що адміністрація Chess.com замінила прапор, що відображається у російських гравців, на посилання на статтю про повномасштабне російське вторгнення в Україну, в якому росія критикується.

Варто зазначити, що у платформі Chess.com є можливість гри у онлайн-шахи з гравцями по всьому світу. На даний момент вона не блокувала усіх російських та білоруських користувачів – відомо лише про блокування вищезгаданого російського шахіста Карякіна.


Джерело Chess.com

Не пропустіть