Цього року Apple стане лідером у виробництві 5-нм чіпів

На другому місці опиниться компанія Qualcomm.

Цього року компанія Apple очолить виробництво 5-нм чіпів. В 2021 на гіганта з Купертіно припадатиме майже половина всіх 5-нанометрових чіпів на ринку.

Згідно зі звітом Counterpoint Research, друге місце на ринку 5-нанометрових чіпів займе компанія Qualcomm. Однак на частку виробника мікросхем припадатиме лише чверть від загального обсягу постачань. Водночас компанія Samsung, конкурент Apple, досягне лише третьої позиції.

У звіті також повідомляється, що 2020 рік був хорошим роком для виробників мікросхем, і 2021 рік, ймовірно, буде таким же. Згідно зі звітом, попит на 7 і 5-нм чіпи різко зріс. Зокрема це пояснюється зростанням ринку смартфонів з підтримкою 5G, а також запуском нової ігрової консолі.

У звіті також повідомляється, що Apple стане найбільшим замовником 5-нанометрових процесів. Зауважимо, що нинішні чіпи A14 вже побудовані на існуючому 5-нм техпроцесі. Однією з причин, з якої Qualcomm, як очікується, вийде на друге місце, обійшовши Samsung, пов’язана з тим, що вона буде постачати Apple модемні чіпи. Однак це не буде продовжуватися довго, оскільки незабаром компанія також випустить власні модеми.

Джерело Gizmochina
Не пропустіть