Samsung представила 5G-консоль для автомобілів майбутнього

Першим автомобілем із системою Cockpit 2020 стане Audi, який вийде в 2021 році.

У Лас-Вегасі на CES 2020 Samsung продемонструвала власне бачення того, як може виглядати автомобільна консоль машин майбутнього. Samsung Digital Cockpit 2020 року — це об’єднання мультимедіа і системи безпеки, яке здатне полегшити життя кожному водію.

Особливість пристрою в тому, що він синхронізований відразу з вісьмома камерами і дисплеями, розміщенимими в автомобілі. Система використовує потужний спеціалізований процесор Samsung Exynos Auto V9 SoC, напівпровідник для електроніки автомобіля та Android 10, які дозволяють запускати кілька функцій одночасно.

Згідно із задумом розробників, коли водій сідає в машину, система самостійно визначає, хто саме знаходиться за кермом. Для цього використовується система розпізнавання або сканер відбитків пальців. Після ідентифікації, система пропонує відобразити розклад водія та низку іншої інформації. Ця інформація виводиться на величезний екран у всю ширину консолі. Там також відображається вся необхідна інформація про швидкість і стан автомобіля.

Передній дисплей Digital Cockpit розміщений спеціально так, щоб водій не відволікався та слідкував за дорогою. Він оснащений технологією QLED Local Dimming1 та розділеним екраном, аби пасажири могли використовувати дисплей, не відволікаючи водія.

Пасажири, які сидять на задніх сидіннях, можуть підключити свої персональні планшети до цифрової кабіни та використовувати їх для регулювання кондиціонеру, колонки автомобіля та налаштування необхідного освітлення. Вони також зможуть переглядати мультимедійний контент та користуватися іншими послугами, які надає система після підключення. Завдяки особливостям системи, кожен пасажир може слухати власну музику через колонки, вбудовані в підголівники сидінь. Таким чином пасажири не буде заважати один-одному та водію.

У кокпіті від Samsung немає бічних дзеркал, замість них використовуються 7-дюймові екрани. Крім того, водій може регулювати області, які камери контролюють відповідно до своїх уподобань. Для обміну даними із зовнішнім середовищем використовується мобільний зв’язок п’ятого покоління (5G).

Концепт автомобіля передбачає наявність 53,7-дюймового дисплея замість фар, на який у разі необхідності виводитися інформація для інших водіїв. На ньому можуть відображатися такі повідомлення, як «попереду дорожні роботи» або «наближення пішоходів».

Digital Cockpit 2020 працює на платформі Android для автомобілів. За словами Samsung, це дозволяє інтегрованій платформі IoT SmartThings від Samsung працювати в тандемі з оновленим “Bixby в машині”, дозволяючи автомобілю активно спілкуватися з водієм. За допомогою SmartThings, наприклад, система повідомить водія про візит. А Bixby може порекомендувати ввімкнуті конкретні побутові прилади у будинку водія, поки він їде додому.

Першим автомобілем із системою Cockpit 2020 стане Audi, який вийде в 2021 році.

Джерело Samsung
Не пропустіть