Путін дістав зі сховища ракету Хрущова Х-22: її характеристики

Рашисти запускають з ТУ-22 1000-кг ракету Х-22. Вочевидь, крилаті ракети у них закінчились, тому вони вирішили використовувати старе радянське озброєння, яке має наднизьку точність. Бо по-іншому пояснити початок використання Х-22 не можливо.

Ракети Х-22 призначені для знищення авіаносців. Роботи над їх створенням почалися у кінці 50-х років в СРСР. Тодішній очільник “наддержави” Хрущов захоплювався усією ракетною технікою і планував створити потужне озброєння новітніх на ті часи надзвукових бомбардувальників ТУ-22.

Головна ціль ракети – здатність проривати протиповітряну оборону авіаносців. Тому вона здатна розганятися до 3,5-4 Маха і підніматися на висоту 22,5 км. Знищувати її і зараз досить складно, а тоді було і зовсім неможливо.

Звичайна фугасна бойова частина масою у 900 кг дозволяла знищувати авіаносець за декілька влучань. Проте вага бойової частини – це серйозний її мінус. Справа у тому, що через високу вагу Х-22 можна використовувати лише з ракетоносців Ту-22М, до яких вона прикріплюється під крила та фюзеляж.

Інші характеристики ракети:

  1. дальність польоту – від 400 до 550 км;
  2. токсичність – заправка ракети має проводитись у захисному спорядженні, тому зазвичай їх не заправляють взагалі;
  3. здатність підніматися на висоту до 22,5 км.


Не пропустіть