Програмісти виклали під вільною ліцензією мільярди мелодій, щоб врятувати світ від музичної індустрії

Два музиканта і програміста Ноа Рубін і Деміен Ріл згенерували величезний масив MIDI-мелодій і зробили суспільним надбанням.

Розробники алгоритмічно згенерували всі можливі мелодії в межах однієї октави. Створений ними алгоритм обчислив всі комбінації з 8 нот і 12 тактів – по аналогії з хакерською технікою перебору паролів.

Алгоритм синтезує 300 000 мелодій в секунду. Згідно із законом, мелодія вважається автоматично захищеної авторським правом, як тільки вона представлена ​​в відтворюваному форматі – таким може бути формат MIDI.

Музичні файли розмістили на ресурсі Internet Archive. Мелодії поширюються за ліцензією Creative Commons Zero – тобто є громадським надбанням. Вихідний код генератора доступний на сайті GitHub.

З точки зору математики, нот всього сім і можливе число мелодій не безкінечне, вважають програмісти. Тому з часом випадків плагіату неминуче буде ставати все більше, впевнені розробники. Також вони сподіваються, що проект врятує музикантів від переслідування, так як в суді можна буде підтвердити факт більш раннього створення мелодій.

Джерело Motherboard
Не пропустіть