Огляд Stormer HVM: британська мобільна система ППО для ЗСУ

Британія передасть Україні ППО Stormer HVM - що це за зброя

У Мережі з’являються дані про те, що у Великій Британії планують передати Україні системи протиповітряної оборони Stormer HVM, що базується на платформі CVR(T) і має ближню дію. Ці малі високомобільні броньовані машини використовуються як британською армією, так і багатьма іншими. Є багато різних модифікацій CVR(T): розвідувальна, протитанкова, амфібійна, командна та інші.

Однією з машин, що базуються на CVR(T), є Alvis Stormer. У нього також є різні варіації, у тому числі система протиповітряної оборони ближньої дії Stormer HVM (інші залишились на рівні прототипу). HVM розшифровується як “High Velocity Missile” (ракети з високою швидкістю). Такий самий індекс є у Starstreak, які вже поступили на озброєнні ЗСУ.

У Stormer HVM на борту розташовуються пускові труби Starstreak HVM, які містить поворотна турель (8 штук), і ще 8 – додатковий боєкомплект. Варто зазначити, що у Stormer HVM є можливість розвивати швидкість до 80 кілометрів на годину, що дозволяє користуватися тактикою hit-and-run, яка дуже добре показує себе у знищенні російської техніки.

Варто зазначити, що вже є нова версія, у якій використовується нова багатоцільова британська ракета Martlet, що стала на озброєння минулого року. Тим не менше, скоріш за все, нам поставлять все-таки стару версію Stormer HVM з ракетами Starstreak, тому її не вдасться використати проти танків (версія з Martlet дозволяє це робити). Незважаючи на це, допомога у вигляді додаткового мобільного ППО явно не буде зайвою. Очікується, що Stormer HVM доставлять в Україну до кінця цього місяця.

ТТХ Stormer HVM
Вага – 13,5 т
Довжина – 5,27 м
Ширина – 2,76 м
Висота – 2,49 м
Екіпаж – 4
Двигун – дизель Perkins
Потужність – 250 к.с.
Оперативна дальність – 650 км
Максимальна швидкість – 80 км/год
Озброєння – 8 пускових контейнерів ракет Starstreak HVM
Боєкомплект – 16 ракет


Джерело The Sun

Не пропустіть