Огляд Lenovo ThinkPad T14s Gen 3: потужний бізнес-ноутбук

Світ бізнес-ноутбуків пропонує багато потужних та елегантних рішень – дуже часто для таких цілей обирають MacBook, але у світі Windows-моделей також є свої перевірені рішення, що є фаворитами при виборі. Одним з них, безумовно, є модельний ряд ThinkPad компанії Lenovo – це впізнавананий, стильний, продуктивні та перевірений часом варіант.

Ми отримали можливість протестувати одне з топових компактних рішень цієї серії – Lenovo ThinkPad T14s Gen 3 (21BR0038RA). Ноутбук оснащений топовим апаратним забезпеченням, має невеликі габарити і виглядає, як хороша повсякденна робоча машина та чудовий компаньйон у бізнес-поїздках, тому одразу зацікавив нас. Ми склали своє враження про цю модель та хочемо поділитися ним з вами.

Характеристики Lenovo Thinkpad T14s Gen 3 (21BR0038RA):

  • Дисплей: 14”, 1920 x 1200, IPS, 300 ніт, 60 Гц, 45% NTSC
  • Процесор: Intel Core i7-1260P (12 фізичних ядер, 16 віртуальних потоків)
  • Оперативна пам’ять: 16 ГБ LPDDR5-4800 МГц (розпаяна на материнській платі)
  • Внутрішня пам’ять: 1024 ГБ SSD M.2
  • Відеокарта: інтегрована Intel Iris Xe Graphics
  • Операційна система: Windows 11 Pro
  • Порти: HDMI (1 шт.), USB-A 3.2 Gen2 (2 шт.), Thunderbolt 4 (2 шт.), jack 3.5 мм
  • Бездротові інтерфейси: Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6), Bluetooth 5.1
  • Динаміки: 2 х 2.0 Вт, є підтримка Dolby Audio
  • Фішки: IR-камера (для розпізнавання обличчя), модуль TPM 2.0, сканер відбитків пальців, Kensington Lock
  • Акумулятор: 57 Вт/год, автономність до 18 годин, підтримується швидка зарядка
  • Габарити: 317.5 х 226.9 х 16.9 мм, вага – 1.21 кг

Дизайн та дисплей

У плані дизайну від ThinkPad не очікуєш несподіванок – ці ноутбуки стабільно строгі, добре зібрані та мають фірмові фішки зовнішнього вигляду. Так, у лівому нижньому панелі клавіатури розташований логотип ThinkPad, по центру самої клавіатури є фірмовий джойстик управління курсором TrackPoint. Що важливо, клавіатура захищена від попадання вологи, тому випадково розлитий напій не повинен стати проблемою. Також є цікава фішка – можливість розгортати ноутбук на 180 градусів.

Діагональ вбудованого дисплея складає 14 дюймів, тут використовується IPS-матриця з роздільною здатністю WUXGA (по суті, Full HD з поправкою на відношення сторін). Сама матриця непогана, і чудово підходить для перегляду фільмів, програмування та схожих задач, які не вимагають точної кольоропередачі, але покриття NTSC на рівні 45 відсотків свідчить про те, що ThinkPad T14s Gen 3 – не найкраще рішення для кольорокорекції.







Апаратне забезпечення

За роботу Lenovo ThinkPad T14s Gen 3 відповідальний потужний 10-нанометровий процесор Intel Core i7-1260P. Він оснащений 12 фізичними ядрами та 16 віртуальними потоками – тут використовується чотири продуктивні ядра з базовою тактовою частотою 2.1 ГГц (4.7 ГГц у режимі Turbo Boost), які дають 8 віртуальних потоків, а також вісім енергоефективних ядер з базовою тактовою частотою 1.5 ГГц (3.4 ГГц у Turbo Boost), що дають 8 віртуальних потоків. TDP складає 20-28 Вт, завдяки чому процесор одночасно з чудовою продуктивністю демонструє хорошу енергоефективність.

За графічні задачі відповідає інтегрований адаптер Intel Iris Xe Graphics, який забезпечує чудову повсякденну роботу, але, очікувано, не забезпечить можливості грати в сучасні AAA-проекти (бізнес-ноутбуки для цього і не призначені). Тим не менше, кіберспортивні дисципліни та старіші проекти їй цілком “по зубах”.

Пам’ять

Коли мова йде про оперативну пам’ять у бізнес-ноутбуку – не варто економити. Від кількості оперативної пам’яті напряму залежить, наскільки комфортним буде мультитаскінг при роботі з ноутбуком, і 16 ГБ, а саме такий об’єм встановлений у Lenovo ThinkPad T14s Gen 3 – це той необхідний мінімум для комфортної роботи у 2023 році, на який слід орієнтуватись при виборі ноутбука. Що важливо, тут використовується швидкісна пам’ять LPDDR5 з частотою 4800 МГц.

Внутрішня пам’ять – також досить важливий параметр, причому важливо не лише мати великий об’єм, але й високу швидкість при роботі. Саме через це у бізнес-ноутбуках, в тому числі у ThinkPad T14s Gen 3, встановлюють SSD, а не повільніші HDD. Об’єм SSD, який встановлений у нашому випадку, складає 1024 ГБ, чого більш ніж достатньо для усіх задач, які можна поставити перед бізнес-ноутбуком – такого об’єму гарантовано вистачить на роки вперед.

Порти та інтерфейси

При огляді певного рішення ми завжди відштовхуємось від потреб потенційного клієнта, і широкий набір портів, підтримка сучасних інтерфейсів бездротового зв’язку та можливість підключення зовнішнього монітора – це те, що має мати бізнес-ноутбук. На щастя, у ThinkPad T14s Gen 3 усе на місці: тут є один HDMI для підключення зовнішнього монітора, два швидкісні USB-A 3.2 Gen1 та два Thunderbolt 4 для підключення периферії, а також jack 3.5 мм для підключення навушників.

Окрім цього, варто згадати і про бездротові інтерфейси. Ми маємо справу зі швидкісним Intel AX211, що забезпечує підтримку Wi-Fi 6, і за весь час роботи питань до швидкості Інтернету не було. Також є підтримка Bluetooth 5.1, що дозволяє підключати навушники та іншу периферію.

Фішки та автономність

Про фірмові фішки усіх моделей ThinkPad ми вже згадали, але це рішення має багато цікавих функцій, про які варто згадати. За звук відповідають два динаміки потужністю по 2 Вт, які мають підтримку Dolby Audio. Модель має сертифікації MIL-STD-810H, ENERGY STAR 8.0, EPEAT Gold, TCO Certified 9.0.

Також варто згадати про безпекові фішки, адже це дуже важливо у бізнес-класі. Завдяки модулю апаратного шифрування TPM 2.0 інформація на ноутбуці шифрується (також наявність цього модуля є однією з вимог для підтримки пристроєм Windows 11 – і вона тут повністю підтримується). Робота системи автентифікації користувача Windows Hello забезпечується вбудованим сканером відбитків пальців та ІЧ-камерою зі шторкою приватності.

За автономність відповідальний акумулятор об’ємом 57 Вт/год. Це не рекордний об’єм серед ноутбуків такого форм-фактору. Разом з невеликим дисплеєм та енергоефективним процесором він забезпечує хорошу автономність – повний робочий день у змішаному режимі використання (програмування, офісні задачі, браузинг), гарантовано. На випадок, якщо ноутбук потрібно екстрено зарядити – підтримується швидка зарядка (від нуля до 80 відсотків за годину).

Висновки та рекомендації

У підсумку можна сказати, що ThinkPad T14s Gen 3 – це чудова повсякденна робоча машина, яка має все необхідне для роботи як у офісі, так і за його межами. Тут встановлена продуктивна платформа Intel, хороший об’єм пам’яті, є широкий набір портів та непоганий екран. Компактні габарити забезпечують зручне транспортування.

Варто також згадати про те, що модель має широкий перелік безпекових технологій та фішок, що дуже важливо для бізнес-сектору. Стандарти захисту гарантують витривалість ноутбука, а його акумулятор забезпечить непогану автономність в умовах відсутності джерела живлення.

Словом, ThinkPad T14 Gen 3 можна назвати чудовим варіантом, якщо вам потрібен компактний ноутбук для робочих задач – бізнес-мітингів, роботи з офісними програмами, програмування. Як ми вже згадували, сценарії, для яких це рішення не підійде – геймінг та робота, пов’язана з точним відображенням кольорів (кольорокорекція відео, робота з кольорами у графічних редакторах, тощо.).


Не пропустіть