Огляд Lenovo ideapad 5i (14ITL05) – компактний ноутбук для роботи, навчання та відпочинку

Ноутбук для огляду наданий компанією Lenovo

Компактний потужний ноутбук – це у наш час вже більше необхідність, ніж розкіш, враховуючи поширеність та доступність цих пристроїв. Щоправда, у більшості випадків можна вибрати лише два параметри з трьох – ноутбук не буває одночасно потужним, доступним та компактним. Щоправда, останній рік виправив цю ситуацію, Оскільки вийшли процесори AMD Ryzen 4000U та 5000U, а також Intel Core 11 Gen. Нам на огляд потрапив представник ультрабуків саме з останнім типом процесорів – Lenovo ideapad 5i, і ми готові поділитися враженнями від використання.

Характеристики Lenovo ideapad 5i

  • Модель: Lenovo IdeaPad 5i (14ITL05)
  • Процесор: Intel Core i5-1135G7
  • Дисплей: Full HD, IPS, 14 дюймів
  • Відеокарта: NVIDIA GeForce MX450 2 ГБ
  • Оперативна пам’ять: 16 ГБ DDR4 3200 МГц
  • Внутрішня пам’ять: SSD 512 ГБ
  • Акумулятор: 56.5 Вт/г, є підтримка швидкої зарядки
  • Габарити: 321.57×211.59×17.9 міліметра, 1.39 кілограма
  • Стандарти підключення: WI-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1, HDMI, USB 3.2 Gen 2 (2X), USB-C 3.2 Gen 1

Огляд Lenovo ideapad 5i (фото itsider.com.ua)

Дизайн та габарити

Модель позиціонується, як ультрабук, тому габарити та дизайн тут дуже важливі. З ними все в порядку – ноутбук виконаний у строгому стилі, корпус зроблений з пластику та алюмінію та доступний у єдиному темно-сірому кольорі. Дизайн тут цілком достойний, рамки тонкі, клавіатура зручна та має підсвітку, тачпад також хороший, ергономіка на хорошому рівні – словом, достойний представник класу ультрабуків, який не викликає питань.

Якщо мова йде про габарити ноутбука, то з ними все у повному порядку – він тонкий (товщина складає 17.9 міліметра), при цьому має весь набір необхідних роз’ємів для підключення периферії, а важить лише 1.39 кілограма. Використовувати його, як портативне рішення, було справді зручно, оскільки він легкий та не відчувається під час використання не за робочим столом.

Процесор

За роботу моделі відповідальний процесор Intel Core i5-1135G7, який входить до останнього модельного ряду процесорів Intel Tiger Lake. Процесор включає 4 фізичні ядра та 8 віртуальних потоків, його базова частота складає 2.4 ГГц, а при розгоні Turbo Boost може досягати 4.2 ГГц, що є достатньо непоганим показником для ультрабука.

Огляд Lenovo ideapad 5i (фото itsider.com.ua)

Враховуючи ціну та позиціонування девайса, такий процесор справді є хорошим варіантом, адже здатний покрити всі задачі, які користувач може ставити перед таким ультрабуком. Безумовно, є потужніші мобільні процесори, але девайси з такими процесорами мають більші габарити та цінники, тому слід виходити також з того, що девайс компактний та доступний.

Дисплей

Модель оснащена IPS-дисплеєм з роздільною здатністю Full HD, який має покриття, яке запобігає відблискам при попаданні світла на панель. Завдяки цьому ви, працюючи за ноутбуком, може бачити зображення достатньо яскравим та насиченим, при цьому у дисплеї не буває дратівливого відображення, як це часто буває у сучасних ультрабуках.

Огляд Lenovo ideapad 5i (фото itsider.com.ua)

Діагональ дисплея складає 14 дюймів, що є середнім варіантом між класичною діагоналлю компактних рішень, яка складає 13 дюймів, та великою діагоналлю 15.6-16 дюймів, які більше підходить для справді продуктивних робочих ноутбуків, ніж для портативних рішень. Враховуючи це, а також тонкі рамки та невеликі габарити Lenovo ideapad 5i, така діагональ виглядає найбільш вдалим варіантом.

Відеокарта

Модель оснащена дискретною відеокартою NVIDIA GeForce MX450, яка на даний момент є найновішим рішенням модельного ряду MX від NVIDIA, який призначений саме для портативних рішень і при цьому має непоганий рівень продуктивності. Об’єм відеопам’яті складає 2 ГБ.

Слід розуміти, що ноутбуки такого форм-фактору за визначенням не підходять для ігор та важких графічних задач в принципі, але, тим не менше, NVIDIA GeForce MX450 дозволяє втілити багато графічних задач, у тому числі й геймінг, але не на флагманському рівні – за цим треба дивитися у набагато дорожчих та менш портативних рішеннях. Для не найновіших ігор у не топових налаштуваннях графіки цієї відеокарти вистачає.

Пам’ять

Нам на огляд потрапила версія Lenovo ideapad 5i з 16 ГБ оперативної пам’яті, і саме це можна назвати ідеальним об’ємом оперативної пам’яті для ноутбука, щоб робота за ним була комфортною. Об’єму у 8 ГБ вже не вистачає для багатьох задач, і 16 ГБ здатні дати більший простір для дій, у той час як 32 ГБ оперативної пам’яті у ноутбуках все ще зустрічаються дуже рідко, і ці ноутбуки коштують набагато більше, ніж цей ноутбук.

Об’єм внутрішньої пам’яті складає 512 ГБ і, що важливо, тут для зберігання інформації використовується не HDD, а набагато швидший SSD, завдяки чому і запуск операційної системи, і програмного забезпечення відчувається справді швидко – при переході з HDD різниця буде дуже суттєвою. Об’єму в 512 ГБ цілком вистачає для робочих задач більшості користувачів, особливо враховуючи, що для справді важких та об’ємних проектів цей ноутбук не призначений.

Автономність

Якщо мова йде про компактний та достатньо потужний ноутбук, завжди з’являється скептицизм щодо його автономності, адже потужний процесор споживає багато енергії, чого не може забезпечити акумулятор, який фізично не можу бути об’ємним через розмір корпуса. Як не дивно, але у цьому рішенні автономність цілком адекватна, оскільки об’єм акумулятора складає 56.5 Вт/г, що є цілком хорошим показником для такого рішення.

Огляд Lenovo ideapad 5i (фото itsider.com.ua)

При використанні ноутбука для різних офісних та робочих задач він витримує близько 7 годин навантаження, а під час відтворення мультимедійного контенту цей показник зростає до 9 та більше годин. Слід, щоправда, розуміти, що це дуже індивідуально і не варто покладатися лише на акумулятор під час довгого робочого дня з ресурсоємними проектами. Що важливо, зарядка відбувається через розповсюджений роз’єм USB-C.

Стандарти підключення

Що втішило, у моделі є всі необхідні сучасні стандарти підключення. Для підключення периферії є HDMI, два роз’єми USB-A 3.2 Gen1 та один USB-C 3.2 Gen 1, через який відбувається і зарядка. Також є традиційний роз’єм мініджек 3.5 мілімтера для підключення навушників. Загалом за час користування з роз’ємами не виникло жодних проблем, їх цілком достатньо для всіх рутинних задач.

Огляд Lenovo ideapad 5i (фото itsider.com.ua)

Огляд Lenovo ideapad 5i (фото itsider.com.ua)

З бездротових інтерфейсів слід виділити Bluetooth 5.1 для підключення периферії та навушників, а також Wi-Fi 802.11ac, який забезпечує хорошу робочу швидкість під час підключення до інтернету. На даний момент це стандартний набір для таких ноутбуків, а підтримка LTE не особливо потрібна у більшості випадків, адже можна просто використати смартфон, як точку доступу, не переплачуючи за додатковий функціонал.

Висновки

Lenovo ideapad 5i вийшов справді непоганим варіантом портативного ноутбука, потужності якого при цьому вистачить для всіх щоденних задач, які може поставити користувач перед пристроєм такого типу. Загалом важко виділити щось, у чому девайс би розчарував, адже по всіх параметрах він дуже непоганий, і мова йде скоріше про звички та вимоги окремих користувачів, яким може не підійти, наприклад, графічна продуктивність, але у такому випадку їм варто звернути увагу на дорожчі рішення.

Огляд Lenovo ideapad 5i (фото itsider.com.ua)

Ноутбук після користування залишив виключно позитивні враження, тому його можна сміливо рекомендувати, як варіант для покупки. Якщо ви вирішили, що вам потрібен саме дуже компактний та портативний ноутбук, який при цьому може виконувати не лише офісні задачі, Lenovo ideapad 5 стане непоганим варіантом для покупки.


Не пропустіть