Новий вірус полює за комп’ютерними піратами

В Мережі з’явився новий вірус, що отримав назву MosaicLoader. Він примітний не тільки стійкістю до виявлення, а й методикою вибору потенційних жертв – полює шкідливий софт в основному на любителів зламаних ігор та інших програм.

Згідно зі звітом експертів, найчастіше MosaicLoader потрапляє на ПК жертви через рекламні посилання в результатах пошуку за запитами, пов’язаних зі скачуванням зламаного програмного забезпечення.

Проникнувши в систему, вірус краде файли cookie для злому акаунтів жертви в соцмережах, встановлює майнери криптовалюти, які навантажують комп’ютер і уповільнюють його роботу, а також завантажує бекдор для впровадження іншого шкідливого ПЗ.

Успішно «ховатися» від фахівців з кібербезпеки MosaicLoader вдається завдяки вмінню створювати файли, що імітують ліцензійні програми. Крім того, за словами представників Bitdefender, стати невидимим для антивірусних рішень шкідливий допомагає його здатність поповнювати список винятків «Захисника Windows» назвами власних файлів.

Експерти компанії зазначають, що від зараження вірусом не застраховані і сумлінні користувачі, проте відмова від зламаних додатків може значно знизити ризик «підчепити» MosaicLoader в мережі. Вони також порекомендували користувачам використовувати для захисту ПК актуальні версії антивірусного ПО.

Не пропустіть