Microsoft планує презентувати ноутбук з унікальним процесором

Минулого року компанія Microsoft презентувала свій флагманський ноутбук Microsoft Surface Laptop 3, за роботу якого були відповідальні, в залежності від конфігурації, різні процесори AMD. Що цікаво, це були особливі мобільні процесори AMD, які були ексклюзивними для ноутбуків Microsoft і не зустрічалися у інших девайсах. Нагадаємо, що це були процесори Ryzen 7 3780U Microsoft Surface Edition Processor та Ryzen 5 3580U Microsoft Surface Edition Processor, у яких був менший показник TDP та більша кількість потокових процесорів графічного адаптера.

Схоже на те, що зараз компанія Microsoft планує повторити свій експеримент, випустивши ноутбук на APU AMD, який буде розроблений ексклюзивно для ноутбуків Microsoft Surface. Зараз один з них засвітився у базі даних бенчмарка Geekbench, завдяки чому нам стало відомо, що у його склад входить 8 ядер, які працюють на тактових частотах 2.0-4.0 ГГц. Процесор входить до модельного ряду Ryzen 4000U, а назва “Ryzen 7 3780U Microsoft Surface Edition”, яка співпадає з минулорічною, скоріш за все, є помилковою. Якщо назву залишать такою самою, це буде справді дивно.

В плані характеристик та потужності процесор найбільше нагадує AMD Ryzen 7 4800U, але він трохи відрізняється частотами. Що цікаво, у цьому випадку не вийде збільшити кількість потокових процесорів GPU, оскільки у Ryzen 7 4800U встановлено 512 таких процесорів, що є максимальним значенням для Ryzen 4000. З цього можна зробити висновок, що нові процесори не будуть настільки особливими, як минулорічні.

Не пропустіть