Марсохід Perseverance продовжує освоюватися на Марсі

Марсохід Perseverance («Наполегливість») успішно приземлився на Марсі 18 лютого. НАСА заявило, що всі системи апарату працюють нормально, і тоді ж агентство опублікувало перші чорно-білі фотографії з ровера. Також НАСА повідомило, що на повне розгортання всіх систем марсохода знадобиться кілька днів, і ось тепер агентство ділиться кольоровими фотографіями поверхні планети, зробленими «Наполегливістю».

Фото отримане камерою з борта спускової системи прямо перед посадкою. Добре видно троси, на яких тримався ровер.

Фото із однієї з камер попередження зіткнень (вони називаються Hazcam). Варто відзначити, що всього ровер оснащений 23 камерами.

Технічне фото з ще однієї камери, яке показує стан колеса ровера після посадки. На жаль, до найближчого шиномонтажу десятки мільйонів кілометрів, тому за колесами марсоходів стежать дуже ретельно.

Фото зняте орбітальним зондом MRO з відстані більше 700 кілометрів. Можна розглядати парашут посадкової системи ровера. Також на лівій частині фото видно русло давньої річки, що впадає у кратер Джезеро, куди і сів марсохід.

Основна мета марсохода Perseverance – вивчення осадових порід для пошуку поточних або минулих біосигнатур. Також він буде відбирати найцікавіші зразки і упаковувати їх до контейнера, який в майбутньому повинна буде повернути на Землю одна з пілотованих місій на Червону планету. Ну і під кінець – марсохід буде працювати не один, в дослідженні території йому допомагатиме невеликий дрон-вертоліт Ingenuity. Якщо все піде за планом, то це буде перший літаючий зонд в атмосфері Марса.

Джерело NASA

Не пропустіть