Літаюче таксі почнуть випробовувати у Франції з 2021 року

Як повідомляють представники регіону Іль-де-Франс, оператор міжнародних аеропортів Groupe ADP та оператор громадського транспорту RATP, з наступного року на аеродромі Понтуаз / Кормей-ан-Векс будуть проходити випробування літаючого таксі. У найближчі місяці творці інноваційного транспорту готуватимуть його до польотів. Перші великі випробування відбудуться в червні 2021 року. Avtopro.ua, відомий маркетплейс автомобільних товарів, зміг дізнатися більше.

Деталі проекту Volocopter

За словами регіонального представника, літаюче таксі будуть тестувати на аеродромі у 90 хвилинах їзди на авто від столиці Франції. Процедура випробувань ще опрацьовується. Французькі та німецькі компанії, що реалізують спільні проекти у Франції, мають намір стати лідерами ринку повітряної мобільності напередодні Олімпійських ігор 2024 року. У Понтуаз / Кормей-ан-Векс буде випробовуватися літаюче таксі німецької компанії Volocopter. Про нього відомо наступне:

  • Число роторів: 18 шт;
  • Число акумуляторних батарей: 9 шт;
  • Максимальна швидкість: 110 км / год;
  • Максимальна висота підйому: 500 метрів;
  • Дальність польоту на повній зарядці: 35 км;
  • Число пасажирів: 2 людини.

Фаб’єн Нестманн, виконавчий директор Volocopter, зазначає, що компанія працює над підвищенням вантажопідйомності літаючого авто. Корисне навантаження транспортного засобу складе 200 кг. Нестманн сподівається, що протягом 2-3 років VoloCity пройде сертифікацію Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA). Після сертифікації компанія приступить до обмеженого випуску аеротаксі, а також братиме участь в створенні спеціальної інфраструктури для подібного транспорту.

Майбутнє літаючого міського транспорту

За словами Катрін Гійуар, керівника RATP, вже до 2030 року громадяни Франції та, можливо, інших країн Європи зможуть купити квиток на літаюче таксі в Інтернеті. Створення подібного транспорту є лише однією з проблем. Гійуар зазначає, що зліт і посадка в міській зоні без наявності спеціальної інфраструктури зараз неможливі. Також керівник RATP стурбована тим, що суспільство може бути проти подібного транспорту, вважаючи його занадто небезпечним.

Volocopter веде роботу над проектом аеротаксі з 2011 року. Керівництво компанії настільки впевнене в проекті, що продаж квитків на аеротаксі в Німеччині вже почався. Вартість квитка складає $355, його власники зможуть зробити 15-хвилинний політ. Офіційно перевезення пасажирів на літаючих автомобілях до сертифікації EASA заборонені, але у Volocopter впевнені, що це тимчасова проблема. Розробкою аналогічного транспорту також займається Airus, Hyundai, SkyDrive і Boeing, тому в найближчі 2-3 роки у Volocopter буде безліч конкурентів, готових перевозити пасажирів на аеротаксі.


Не пропустіть