Короткий огляд ракет Brimstone: британські високоточні ракети для ЗСУ

Британська ракета Brimstone, яку отримає ЗСУ - що це за озброєння?

За словами прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона, британська влада розглядає можливість передати Збройним Силам України ракети Brimstone і працюють над технічними питаннями у цьому напрямку. Це трохи дивно, адже ракети Brimstone використовують з реактивними літаками та гелікоптерами НАТО, а наші літаки не мають сумісних зі стандартами НАТО систем керування вогнем.

Дослівно Борис Джонсон сказав наступне: «One of the systems that we’re looking at… is to see if we could mount some Brimstones on the back of technicals (vehicles) to see if that will do the job.» Тобто, «Одна із систем, яку ми розглядаємо… ми хочемо подивитися, чи зможемо ми встановити кілька [ракет] Brimstone на задню частину [якихось] «технічних транспортних засобів», щоб подивитися, чи буде це працювати».

Слід зазначити, що розглядалося використання Brimstone з наземної платформи, і у британській компанії MBDA UK, спільно з польською PGZ, три роки тому був створений винищувач танків на базі БМП-1. У такої бойової машини була б можливість випустити залпом 12 ракет Brimstone, при цьому всі би знаходили та вражали власні цілі, використовуючи ройовий штучний інтелект. На превеликий жаль, проект залишився на рівні концепту.

Також розглядається варіант використання Brimstone з САУ K9 Thunder південнокорейського виробництва (три пускові системи по 8 ракет, що дає можливість залпу 24-ма ракетами), або у вигляді винищувача танків на шасі БМП Ajax (набір з двох стартових контейнерів по 4 ракети). Крім цього, є можливість використання Brimstone з естонським робошасі TheMIS, що складається з одного пускового контейнера на 6 ракет.

Судячи зі всього, якийсь з останніх варіантів планується для передачі Збройним Силам України. По суті, MBDA слід буде вибрати якийсь варіант серед шасі, що є на озброєнні ЗСУ, і зайнятися інтеграцією стартових контейнерів Brimstone та системи цілевказання і вогневого керування.

Brimstone II, які стоять на озброєнні зараз, мають швидкість 450 м/с та дальність 60 км при використанні з повітря. З наземних платформ бойова дальність складатиме близько 12 км. Для високоточної протитанкової зброї дуже непогано.

Чи вийде у MBDA UK реалізувати подібну експериментальну систему для ЗСУ, ми, звісно, не знаємо. Але це вже не перший випадок, коли західні компанії намагаються випробувати в умовах реальної війни новітню зброю, або перевірити деякі концепції. Ми не проти, аби це допомагало наблизити перемогу. Так що побажаємо MBDA та вітчизняним зброярам, які, напевно, будуть залучені до цього проєкту, наснаги.

Технічні характеристики
Вага – 50 кг
Довжина – 1,8 м
Діаметр – 180 мм
Бойова частина – 6,3 кг тандемна кумулятивна
Двигун – твердопаливний
Дальність – 12-20 км (Brimstone I), 40-60 км (Brimstone II)
Швидкість – 450 м/с (1,3 Маха)
Наведення – 94-ГГц активний радар самонаведення, інерційний автопілот, лазерне наведення
Вартість – £105 000 за одиницю


Не пропустіть