Кістка, знайдена у печері на Алясці, перевертає уявлення про історію людства

Звичайна кістка, яка була знайдена в одній з печер Аляски, може пролити світло на історію людства або й зовсім переписати її. Про це стверджує команда дослідників з Університету штату Нью-Йорк у Баффало, пише IFLScience.

Знайдену кістку спочатку вважали ведмежою, але потім виявили, що вона належить жінці, яка жила на Алясці 3000 років тому. Відомо, що нащадки цієї людини живуть у цій самій місцевості.

“Ми зрозуміли, що сучасні корінні народи Аляски, якщо вони залишилися в регіоні з часів перших міграцій, можуть бути пов’язані з цією доісторичною людиною”, — каже аспірант Університету Буффало Альбер Акіл.

Особливо корисним виявився аналіз ДНК – він допоміг знайти відповіді на питання з історії людства. Зокрема, вони визначили, що жінка з печери є пращуром сучасних жителів Аляски, які досі проживають тут – народності тлінкіти, хайда тощо. Це означає, що генетична спадкоємність на Алясці триває тисячі років.

Це допомагає зрозуміти перші міграції на континент і взаємодію між людьми з різних хвиль мігрантів. Існують усні перекази про походження тлінкітів, які належать до періоду виверження вулкана Еджекумбе 4500 тисяч років тому.

Джерело IFLScience

Не пропустіть