iOS 14 вже потрапила до хакерів

За відомостями видання Motherboard, компанія Apple допустила витік iOS 14. Це сталося ще в лютому – саме тоді до хакерів, джейлбрейкерів, журналістів і ІБ-фахівців потрапила рання версія цього оновлення, призначена для внутрішнього тестування.

Цього разу, на відміну від попередніх років, витекли не скріншоти і частина коду, а повноцінна версія оновлення, яку можна встановити на смартфони.

Як саме стався витік, достовірно невідомо, але у журналістів Motherboard є припущення: ще 10 грудня минулого року хтось отримав доступ до iPhone 11, на який була встановлена ​​версія iOS 14 для розробників. Цей смартфон кілька разів перепродували (ймовірно, за великі гроші), поки черговий власник не зміг дістати з нього операційну систему і передати зацікавленим особам.

Журналісти Motherboard теж отримали копію iOS 14 і передали її компанії SIXGEN, яка спеціалізується на інформаційній безпеці. Директор SIXGEN по кіберпродуктам Райан Дафф вважає, що релізна версія iOS 14 буде сильно відрізнятися від тієї, яка витекла, але його все одно вражає обсяг інформації, яка була розкрита тестовим оновленням. У той же час він сумнівається, що цей витік спростить хакерам або джейлбрейкерам їхню роботу і дозволить зламати iOS 14.

Журналісти Motherboard поспілкувалися з людьми, у яких є копія iOS 14. Один з них заявив, що власники витоку утворили невелике співтовариство, де активно обговорюють це оновлення.

У твіттері існує хештег #AppleInternals, яким відзначаються твіти про продаж, купівлю або обмін обладнання або софта, вкраденого у Apple. Само собою, ніхто з продавців і покупців, не використовує справжні імена, всі вони ховаються за ніками і не надають ніяких відомостей про себе. З чуток, Apple намагається встановити осіб, які поширюють iOS 14, їм може загрожувати кримінальне переслідування.

Наміри Apple досить серйозні, оскільки компанія активно бореться з витоками своїх продуктів. У 2011 році американець Серджіо Кальдерон показав в одному з барів Сан-Франциско прототип ще не випущеної моделі iPhone. Через кілька днів його вирахували, і в його будинок увірвалася поліція, а пізніше з’ясувалося, що одним з людей у поліцейській формі був співробітник служби безпеки Apple.

Очікується, що Apple випустить бета-версію iOS 14 у червні, орієнтовно 22 числа – тобто, в дату початку проведення конференції для розробників. Тоді це оновлення перестане бути секретним, а інтерес до його грудневої збірці повністю зникне.

Джерело Vice
Не пропустіть