UPG_price_d+m

Завдяки Google та найбільшим європейським операторам Apple iMessage може стати доступним на інших платформах в ЄС

Google заручився підтримкою провідних європейських операторів зв’язку, щоб надіслати листа до Європейської комісії з проханням визначити iMessage від Apple як “основну платформну послугу”. Це змусить Apple зробити iMessage сумісним з такими RCS (Rich Communication Services – протокол передачі даних, який використовують популярні месенджери), як WhatsApp і Google Messages, до березня 2024 року.

Згідно з повідомленням Financial Times, за цією вимогою стоять Google, Vodafone, Deutsche Telekom, Telefónica та Orange.

Ось деяка історія питання. У серпні в ЄС набув чинності Закон про цифрові ринки (DMA), покликаний забезпечити вищий рівень конкуренції на цифровому ринку ЄС шляхом регулювання впливу великих компаній. Регламент називає великі компанії “воротарями” (gatekeepers) – великими цифровими платформами з понад 45 мільйонами активних користувачів в ЄС і річним доходом у 7,5 мільярдів євро.

Якщо iMessage від Apple буде визнано такою платформою, компанія повинна буде зробити його крос-сумісним з іншими платформами обміну повідомленнями до березня 2024 року. Але Apple стверджує, що iMessage не має 45 мільйонів активних користувачів в ЄС, а отже, не відповідає критеріям.

Google і провідні європейські оператори стверджують, що iMessage відповідає критеріям Закону про цифрові ринки, і хочуть, щоб Європейська комісія зобов’язала Apple відкрити його для взаємодії з іншими додатками для обміну повідомленнями. Регуляторний орган ЄС розслідує діяльність iMessage на підставі припущення, що він опосередковано сприяє збільшенню доходів Apple.

Рішення буде прийнято до лютого 2024 року, і якщо iMessage буде визнано основною послугою, Apple доведеться раз і назавжди покінчити з проблемою дискримінації по зеленому та блакитному кольору бульбашки в ЄС.

Джерело Financial Times

Не пропустіть