Генеральний директор компанії Alphabet попередив про загрози штучного інтелекту

"У мене навіть не виникає сумнівів, що штучний інтелект повинен регулюватися. Питання лише в тому, як підходити до цього".

Гендиректор Alphabet Сундар Пічаї закликав до нових правил в світі штучного інтелекту. На його думку, контролювати розвиток технології повинні як компанії-розробники, так і держави.

Сундар Пічаї написав колонку для Financial Times про штучний інтелект. За його словами, це одна з найбільш багатообіцяючих технологій, якими займаються Alphabet і Google. Водночас він стверджує, що штучний інтелект потрібно регулювати. «У мене навіть не виникає сумнівів, що штучний інтелект повинен регулюватися. Він занадто важливий, щоб цього не робити. Питання лише в тому, як підійти до цього», — зазначив він.

Гендиректор Alphabet пише, що в історії є приклади, коли новинки призводять до негативних наслідків — це стосується й інтернету, наприклад: він пов’язав людей, дав їм доступ до даних, але водночас дозволив легше поширюватися дезінформації. Він також згадав так звані deepfakes (технологія, яка дозволяє замінити обличчя людини на відео на обличчя іншої людини — ITsider).

Пічаї виступає за обережний підхід, який не передбачає забагато значних заходів щодо контролю ШІ. Він зазначає, що для таких продуктів, як автомобілі з автоматичним управлінням, повинні бути введені «відповідні нові правила». Але в інших галузях, таких як охорона здоров’я, наприклад, існуючі рамки можуть бути розширені. Він також підкреслив, що «міжнародне узгодження матиме вирішальне значення для забезпечення роботи глобальних стандартів».

Як повідомляє The Verge, сьогодні плани США і ЄС щодо регулювання ШІ розходяться. У той час як Білий дім виступає за легке регулювання, яке має заохотити інновації, ЄС розглядає можливість більш прямого втручання, такого як п’ятирічна заборона на використання функції розпізнавання облич.

Джерело FT TheVerge

Не пропустіть