Чи можуть окупанти прослуховувати дзвінки українців – відповідь Держспецзв’язку

З того моменту, як почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, в мережі з’явилося безліч фейків. Багато хто з РФ почав їх поширювати для того, щоб налякати українців, дезінформувати, а також змусити діяти так, як це буде зручно саме окупантам. Багато хто почав говорити про те, що ворог прослуховує телефонні розмови. Це допомагає їм знаходити потрібні місця, а потім випускати туди ракети. У Держспецзв’язку разповіли про те, чи насправді росіяни мають таку можливість чи це все вигадка, пише planetanovosti.com.

Голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь зазначив, що це все фейки. Таким чином ворог намагається залякати, щоб український народ не здавав їхніх позицій, а також не говорив про місця, де йде пересування ворожої техніки. Насправді РФ просто немає можливості прослуховувати телефони. Відповідно, не може і знайти, де ви знаходитесь, навіть якщо на телефоні включені геодані. Російські окупанти роблять все можливе для того, щоб змусити українців мовчати, адже тоді їхні дії не будуть розкриті і, можливо, їм навіть не вдасться уникнути покарання.

Наприклад, якийсь час тому дуже поширеним був фейк щодо того, що потрібно було на ніч обов’язково вимикати телефон. Нібито російські солдати дзвонили і ті, хто брав слухавку, відразу ж видавав своє місцезнаходження, чим збільшував ризик ракетного удару. Все це виявилося неправдою, хоча багатьох встигло неабияк налякати.

У той же час наші служби мають необхідне обладнання, тому неодноразово записували розмови солдатів РФ із родичами. Раніше збиралися прибрати можливість здійснювати дзвінки з України до Росії, але невдовзі передумали, адже це дозволяє перехоплювати розмови окупантів та демонструвати їх усьому світові.

Вірити потрібно лише офіційно підтвердженим повідомленням із перевірених джерел. Тому, якщо на очі потрапив якийсь черговий фейк, обов’язково його потрібно спочатку перевірити, а не панікувати та розсилати всім знайомим та друзям цю інформацію.Не пропустіть