Черговий міф екоактивістів зруйновано: дослідження показало, що рослинний посуд НЕ розкладається в навколишньому середовищі

Учені провели дослідження ефективності біорозкладаного пластику, який рекламується як екологічно чиста альтернатива звичайним полімерам. Результати дослідження, опубліковані в Daily Mail, свідчать про те, що ці так звані “біопластики” не розкладаються так, як обіцяють виробники.

Попри популярність використання таких матеріалів компаніями Starbucks, Coca-Cola та McDonald’s, дослідження показало, що після 64 тижнів в океані та на суші жоден з тестованих предметів не розкладався повністю. Навіть коли відбувався розклад, він призводив до утворення менших фрагментів, а не повного розпаду.

Вчені порівнювали біопластик зі звичайними полімерами, а також з продуктами з деревини чи паперу. Результати показали, що 78% біопластикових предметів залишалися незмінними після 64 тижнів. Цей процес відбувався повільніше на суші, ніж у воді.

Вчені зауважують, що потрібно розрізняти компостові та біорозкладані продукти, оскільки їхнє біологічне розкладання не завжди гарантує ефективний розпад в океані чи грунті. Хімічні процеси виготовлення таких продуктів можуть створювати структури, схожі на традиційні пластмаси, ускладнюючи їхнє екологічне розкладання.

Джерело Daily Mail

Не пропустіть