Чат-бот зі штучним інтелектом тепер вміє читати думки людей

Група вчених змогла зробити так, щоб штучний інтелект навчився читати думки людини. В основі цієї технології лежить AІ, який не надто відрізняється від відомого усім ChatGPT. Цей чат може вести осмислену розмову з користувачем, але у цьому випадку вихідними даними є активність людського мозку. Відповідне дослідження опубліковане у журналі Nature Neuroscience.

Американські вчені з Техаського університету стверджують, що метод, розроблений ними, використовує МРТ для інтерпретації інформації, яку суб’єкт чує, уявляє чи говорить. При цьому нема потреби підключати електроди до мозку людини.

Винахід отримав назву  GPT-1. Наразі це єдина технологія, яка може інтерпретувати активність мозку. Є і інші технології, які використовують коротку фразу чи слово, але GPT-1 може формувати складні описи, що пояснюють суть думок людини.

До прикладу, один учасник дослідження прослухав запис зі словами “У мене ще немає водійських прав”. Мовна модель інтерпретувала цю інформацію як “він ще навіть не почав вчитися керувати машиною”. Це показує, що АІ хоч і не читає думки людини в буквальному сенсі, але може розпізнавати, про що вона думає.

У дослідженні брали участь три добровольці, які протягом 16 годин слухали аудіозаписи з історіями, а також сиділи в Інтернеті, перебуваючи в апараті МРТ. Так GPT-1 пов’язав різні види мозкової активності з деякими ідеями та словами. Модель навчилася визначати, про що ця розповідь і що могли чути учасники дослідження. Якщо фільми були без звуку, на результат це не впливало.

Джерело Nature Neuroscience

Не пропустіть