Названо 6 міфів про смартфони, в які досі багато хто вірить

Перш ніж заряджати пристрій, його обов’язково потрібно повністю розрядити, мобільні гаджети не підходять для геймінгу, а від синього світла сідає зір. Насправді, це не так.  Розповідаємо, чому популярні стереотипи про гаджети мають мало спільного із реальністю.

1. Якщо телефон упав у воду, його треба просто висушити феном

Це тільки доб’є пристрій, що постраждав від вологи: потік повітря зажене краплі глибше в корпус. Якщо ж обдувати гаджет на високих температурах, існує ризик пошкодити екран і батарею. Ще така процедура здатна прискорити процес окислення деталей, причому проблеми можуть виявитися не відразу, а через деякий час.

Ще одна популярна порада – засипати телефон рисом. Передбачається, що крупа витягне зайву вологу. Це теж міф : рис слабо вбирає воду і не допоможе просушити смартфон зсередини. А ось додати роботи фахівцям, які лагодитимуть пристрій, він здатний. Дрібний рисовий пил, змішавшись із водою, утворює кашку, яка може забитися в порти.

Якщо викупали смартфон, не експериментуйте з порадами з Мережі. Вимкніть його, зніміть чохол, обсушіть гаджет зовні (підійдуть паперові рушники або щільні серветки), дістаньте сімку та картку пам’яті, а потім якнайшвидше віддайте пристрій у ремонт.

2. Перед заряджанням акумулятор потрібно розрядити в нуль.

А якщо новий смартфон, то після цього треба його зарядити до 100%, щоб «розкачати» акумулятор. Цей міф є спадщиною часів, коли в ході були нікель-металгідридні та нікель-кадмієві батареї. Смартфони на літійних акумуляторах таких ритуалів не потребують.

Звичка заряджати смартфон на повну, а потім садити до нуля може навіть зашкодити батареї. Наприклад, літійні акумулятори погано почуваються, коли заряд падає нижче 20% — через це збільшується навантаження на батарею. По можливості підтримуйте рівень заряду в проміжку між 20 і 80% і пам’ятайте, що краще живити акумулятор частіше і потроху, ніж спустошувати до нуля.

3. Тримати смартфон усю ніч на зарядці небезпечно

Передбачається, що в результаті акумулятор перезарядиться і вийде з ладу. Боятися цього не варто: смартфони із сучасними літійіонними батареями мають захист від перезаряду. Коли акумулятор заповнено на 100%, процес зупиняється . Коли рівень знижується до 99%, знову запускається. Тож перезарядити смартфон не вийде: він просто фізично не зможе «переїсти».

Втім, дещо неприємне для батареї в нічних тусовках у розетки таки є. Кількість циклів заряджання обмежена, а часте перемикання між 99 і 100% може прискорити процес деградації акумулятора. Ще не варто ховати смартфон під подушку, інакше він перегріється. Пристрій, звичайно, від такого не загориться і тим більше не вибухне, але термін служби батареї скоротиться.

4. На смартфоні не пограти

Ще й як пограти – банальною «змійкою» можливості сучасних пристроїв не обмежуються. Ринок мобільних ігор зараз на підйомі: крім простеньких головоломок на кшталт «три в ряд» можна спробувати себе у стратегіях та перегонах чи зарубатись у королівську битву.

5. Щоб телефон повільніше розряджався, потрібно закрити фонові програми

Вважається, що якщо очистити список нещодавно відкритих програм, смартфону буде простіше працювати: і оперативна пам’ять звільниться, і навантаження на батарею знизиться. Але не все так просто.

Щоб закрити або перезапустити програму, потрібні ресурси процесора та енергія. І ці витрати стають значними, коли процедура повторюється регулярно: наприклад, ви відкриваєте месенджер і закриваєте його, для надійності щоразу видаляючи зі списку запущених програм.

6. Якість фотографій залежить лише від кількості мегапікселів камери

І знову все важче, ніж здається. Крім мегапікселів, на результат зйомки впливають інші чинники. Це, наприклад, якість оптики об’єктива та особливості обробки вихідних кадрів. Багато в чому за результат відповідають програмні характеристики: спеціальні режими та фільтри дозволяють покращувати навіть нічим не визначні знімки.


Не пропустіть