20 років тому Стів Джобс представив перший ноутбук з Wi-Fi

У 1999 компанія Apple випустила свій новий ноутбук, відкривши для мільйонів користувачів бездротової інтернет

Сьогодні виповнюється рівно 20 років з того дня, як Стів Джобс, повернувшись назад в Apple, представив світу iBook – першу модель ноутбука, яка підтримує бездротовий інтернет. Призначена для студентів і простих споживачів, нова модель яскраво виділялася на тлі інших ноутбуків того часу.

Дизайном, схожим на черепашку, ручкою для перенесення і різноманітністю яскравих кольорів iBook відразу ж завоював увагу цільової аудиторії. До слова, про кольори — ноутбук був доступний в 5 варіантах забарвлення: блакитному, синьому, зеленому, помаранчевому і темно-сірому. При цьому, велика частина корпусу все одно залишалася білою, що додавало пристрою свіжості і футуристичності.

Оригінальний iBook коштував близько 1500 доларів США, і був оснащений 12,1-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 800 × 600, повнорозмірною клавіатурою і трекпадом. Через висувні ручки для перенесення, в Apple ноутбуку дали назву iMac to go, хоча він був пристойно важким навіть для свого часу — близько трьох кілограмів.

Але перш за все, iBook був першим продуктом масового споживання з підтримкою бездротових мереж зі стандартом 802.11b, що забезпечує швидкість до 11 Мбіт / секунду. Підтримка бездротового доступу не була вбудованої опцією, і користувачам доводилося додатково купувати карту розширення AirPort за 99 доларів і базову станцію AirPort за 299 доларів.

Джобс продемонстрував роботу бездротової мережі в iBook під час одного зі своїх виступів на Macworld Expo. Він пройшовся по сцені з ноутбуком, до якого не було підключено жодного дрота, а потім відкрив сайт Apple, і зал вибухнув оплесками.

Тоді ж Філ Шиллер (віце-президент з маркетингу компанії Apple) взяв iBook в руки і підстрибнув з ним. Зробивши відсилання до тридцятої річниці висадки астронавтів на Місяць, Шиллер сказав:

«Це один маленький крок для людини і гігантський стрибок для розвитку бездротових мереж».

Інші технічні характеристики включали 300-МГц процесор PowerPC G3 на 300 МГц, жорсткий диск 3.2 ГБ, 32 МБ оперативної пам’яті, відеокарту ATI Rage Mobility, привід CD-ROM і можливість працювати автономно до шести годин. Щоб знизити вартість ноутбука, Apple позбавили його порту FireWire, відеовиходу і мікрофона, залишивши тільки один динамік і один USB-порт.

У травні 2001 року компанія представила оновлений iBook з більш традиційним дизайном. Вдосталь награвшись яскравими кольорами і незвичайними формами, Apple розробила модель «дорослого» ноутбука, з типовими прямокутними формами і строгим дизайном. За ним в 2006 році вийшов стильний білий полікарбонат MacBook, але оригінальний iBook 1999 року завжди буде важливою сторінкою історії Apple.


Не пропустіть