Вчені навчилися заряджати електромобілі за десять хвилин

Допоміг нагрів

Сучасні електромобілі потрібно досить довго заряджати, перш ніж вирушити на них у подорож. Навіть на станції швидкої зарядки Tesla Supercharger електрокару знадобиться приблизно півтори години. Однак вчені, здається, знайшли вихід із ситуації.

Дослідники з Університету штату Пенсільванія розробили новий метод зарядки літієвих акумуляторів всього за десять хвилин. Причому вистачити такого заряду повинно на 320-480 кілометрів шляху. Вчені вважають, що це дозволить електрокарам по-справжньому конкурувати зі звичайними автомобілями.

Проблема швидкої зарядки літієвих акумуляторів полягає в самому матеріалі: літій це погано переносить. Однак якщо батарею під час зарядки нагріти до температури 60 градусів за Цельсієм, то процес можна прискорити без шкоди для матеріалу. Після зарядки потрібно просто швидко охолодити акумулятор.

Як нагрівальний елемент вчені використовували нікелеву фольгу. Вони перевірили метод 2500 разів. За весь час випробувань пристрій втратив тільки 8,3% від початкової ємності.

Джерело TNW

Не пропустіть