TikTok виявився найнебезпечнішим збирачем даних

З’ясувалося, що TikTok зчитує інформацію з буфера обміну користувача з частотою приблизно раз в секунду. Але це ще не всі неприємні сюрпризи.

Якщо ви коли — небудь копіювали і вставляли у відповідні вікна конфіденційну інформацію – паролі, коди аутентифікації, номери кредитних карт, робочі документи, значить вона є і у TikTok.

Apple представила свої операційні системи iOS 14 і iPadOS 14 з новими функціями безпеки, які повідомляють користувачів про зчитування контенту, що зберігається в їх буфері обміну, сторонніми додатками. Під час тестів виявилося, що TikTok — найнебезпечніший з шпигунів у вашому смартфоні.

Програми соціальних мереж, ігри для мобільних телефонів, сайти електронної комерції та новинні програми — всього було виявлено 53 додатки, у яких був доступ до буфера обміну користувачів.

Але тільки TikTok звертається до них практично безперервно і з вражаючою швидкістю. Експеримент, проведений з використанням бета-версії iOS 14, показав, що TikTok зчитує інформацію з буфера обміну користувача приблизно раз в секунду. TikTok обіцяв відключити цю функцію “в найближчі кілька тижнів”, але проблема, мабуть, так і залишилася невирішеною. Крім того, TikTok швидко змінив виправдання: доступ до буфера обміну потрібен для «виявлення спамерів».

TikTok, що належить китайській компанії TikTok Douyin, все частіше став вивчатися експертами в області кібербезпеки. Якийсь Bangorlol з Reddit заявив, що TikTok збирає абсолютно всю доступну інформацію: апаратні дані (від екрану і процесора до простору на диску), дані про інших додатках (навіть віддалених) і мережі, геолокації (раз в 30 секунд). Управляється ж збір даних віддалено.

Читайте також: LG запатентувала смартфон з «рулонним» дисплеєм і стилусом
За даними компанії Sensor Tower, що займається дослідженнями ринку мобільних додатків, TikTok став самим завантажуваним додатком в першому кварталі 2020 року — 315 мільйонів завантажень. Це абсолютний світовий рекорд кварталу.

Джерело bizua.org
Не пропустіть