Таємна угода з Google дозволила Spotify повністю обійти плату за використання Play Маркета на Android

Стримінговий сервіс Spotify уклав з Google унікальну і дуже щедру угоду щодо платежів на базі Android, згідно з новими свідченнями в судовому процесі Epic проти Google. У суді керівник відділу глобального партнерства Google Дон Гаррісон підтвердив, що Spotify платив 0% комісії, коли користувачі вирішували купувати підписки через власну систему Spotify. Якщо ж користувачі обирали Google як платіжну систему, Spotify сплачував 4 відсотки – значно менше, ніж більш поширена комісія Google у розмірі 15 відсотків.

Під час антимонопольної боротьби з Epic Google намагався зберегти цифри Spotify в таємниці, заявляючи, що вони можуть зашкодити переговорам з іншими розробниками застосунків, які можуть захотіти отримати більш щедрі тарифи. Програма Google User Choice Billing, запущена у 2022 році, зазвичай описується як така, що скорочує комісію Google Play Store приблизно на 4%, якщо розробники використовують власну платіжну систему, знижуючи 15% комісію Google за підписку до 11%. Це часто призводить до того, що розробники майже не заощаджують, оскільки їм доводиться самостійно оплачувати витрати на обробку платежів. І в суді Google зосередився на таких перевагах, як більша гнучкість, а не на економії коштів.

Але Гаррісон каже, що “безпрецедентна” популярність Spotify була достатньо великою, щоб виправдати угоду “на замовлення”. “Якщо ми не забезпечимо належну роботу Spotify в Google Play та основних сервісах, люди не купуватимуть телефони на Android”, – засвідчив Гаррісон. В рамках угоди обидві сторони також погодилися внести по 50 мільйонів доларів у “фонд успіху”.

Google підтвердив свідчення Гаррісона в заяві для The Verge:

“Невелика кількість розробників, які інвестують безпосередньо в Android і Play, можуть мати різні тарифи на послуги в рамках ширшого партнерства, яке включає значні фінансові інвестиції та інтеграцію продуктів у різних форм-факторах, – говорить прес-секретар компанії Ден Джексон (Dan Jackson). “Ці ключові інвестиційні партнерства дозволяють нам залучати більше користувачів до Android і Google Play, постійно покращуючи досвід для всіх користувачів і створюючи нові можливості для всіх розробників.”

Google не назвав інших розробників, які погодилися на більш щедрі тарифи. Під час судового розгляду ми дізналися, що Google запропонував Netflix спеціальну знижку всього в 10%, але Netflix відмовився. В результаті Netflix більше не пропонує опцію покупки через застосунок на Android і більше не платить Google за розповсюдження свого застосунка.

У минулому Spotify часто скаржився на плату за внутрішні покупки. У середині 2023 року він повністю відмовився від підтримки білінгової системи App Store від Apple, щоб уникнути сплати 30% комісії, і був одним із найвідоміших перших членів Коаліції за справедливість у сфері застосунків – групи, до якої входила Epic і яка підтримала антимонопольний позов видавця Fortnite проти Apple і Google. Але в той час як Epic продовжує свою судову боротьбу з обома сторонами, Spotify, очевидно, знайшов простіший – і набагато дешевший – вихід з боротьби з Google.

Джерело The Verge

Не пропустіть