Створена технологія 3D-друку, яка дозволяє створювати органи всередині людини

Світ 3D-друку зайшов так далеко, що вчені можуть друкувати такі біологічні продукти, як кістки, шкіру і кровоносні судини. А тепер дослідники розробили новий метод друку, який дозволить створювати основу будь-якого органу всередині тіла людини.

Як правило, коли вчені друкують тканини, вони пересаджують їх своїм пацієнтам після друку. Завдяки дослідницькій групі, очолюваній вченими з Інституту Терасакі, тепер тканини можна друкувати безпосередньо в тілі пацієнта.

Технологія, розроблена командою Terasaki з Лос-Анджелеса, використовує основні принципи тканинної інженерії. Друковані тканини виготовлені з біочорнила, які дають каркасний матеріал для живих клітин.

Вчені випробували метод і показали, що в біочорнилах протягом 21 дня виживає 71-77% клітин. Також отримана сітка демонструє необхідні механічні властивості.

Дослідники вважають, що в перспективі ця речовина може бути використана для створення таких частин тіла, як кровоносні судини або спинномозкові диски. А зараз матеріал може бути застосований в якості «пластиру» для пошкоджених або дефектних органів.


Джерело eurekalert.org

Не пропустіть