SpaceX запустила гігантську ракету Starship та вперше повернула її назад

Компанія SpaceX здійснила успішний запуск своєї гігантської ракети Starship, під час якого вперше було повернуто назад як ракету-носій, так і розгінний блок. Це важливий крок до зроблення Starship багаторазовою ракетою, що дозволить компанії реалізувати довгострокові плани щодо доставки корисного вантажу в космос. Контрольоване падіння цих частин ракети в океан стало першим етапом виконання цього плану, а остаточною метою є вертикальна посадка на майданчику Starbase в Техасі.

Starship, яка стартувала з космодрому, має бути використана для запуску важких версій супутників Starlink, доставки астронавтів на Місяць для NASA та місій з поширення життя на інші планети. У цей раз випробування пройшли успішно, хоча один з двигунів Raptor вийшов з ладу, але це не зашкодило польоту ракети. SpaceX також вперше вдалося скинути “кільце гарячих ступенів”, що знаходиться між Starship і Super Heavy, для зменшення ваги ракети.

Після запуску ракета-носій впала у Мексиканську затоку, а Starship пройшов через атмосферу з неймовірно високою швидкістю та впав у Індійський океан. Попри пошкодження закрилків і втрату багатьох теплозахисних плиток, Starship успішно взяв курс на Землю.

Starship пройшов довгий шлях від свого першого вибуху під час орбітального випробування у 2023 році до цього успішного польоту. Кожне випробування ставало складніше, а під час третього випробування в березні цього року Starship вперше досягнув орбіти. Крім того, SpaceX перевірила важливі можливості, необхідні для доставки корисного вантажу в космос, зокрема відкривання і закривання відсіку з корисним вантажем.

Джерело TechCrunch

Не пропустіть