Смартфони дорожчають: аналітики озвучили сумний прогноз

Аналітики назвали головні причини різкого подорожчання смартфонів за останні роки

Власники смартфонів напевно помітили неприємну тенденцію зростання цін за останні роки. Багато хто сходиться на думці, що зараз ціни на смартфони неадекватно завищені, нас обманюють і ми просто переплачуємо. За топові флагманські апарати продавці просять 1000-1500 доларів, а деякі навіть вище. Причому цей нездоровий курс на подорожчання з легкістю перевищує вартість інших дорогих гаджетів – ноутбуків і РК-телевізорів.

Згадайте, як всього п’ять років тому смартфони були істотно доступнішими. Ціни варіювалися в межах 500 або 600 доларів. Але раптово Apple подолала психологічну позначку вартості iPhone X в 1000 доларів, потім конкуренти не залишилися в стороні і з’ясувалося, що цінової “стелі” не існує – споживач все одно купить. Такий стан справ на ринку змушує нас замислитися над тим, що стоїть за неослабним зростанням витрат на мобільні телефони, і яким буде ціноутворення в майбутньому? Аналітики з Android Authority назвали причини різкого подорожчання смартфонів за останні роки.

Автори згадали, що першим по-справжньому дорогим смартфоном був iPhone в 2007 році. Лідери індустрії навіть вважали це безумством і пророкували Apple провал. Але такий смартфон швидко став культовим і споживачі його купували більше для статусу і роблять це досі, незважаючи на постійне підвищення його вартості – це стало в порядку речей.

На думку аналітиків, смартфон з часом став довгостроковою інвестицією. Крім того, люди стали більш чітко відчувати, що якість пристроїв, їх потужність і можливості збільшилися. Сьогоднішні екрани набагато більше і краще, ніж кілька років тому, батареї більш ємкі, обсяг пам’яті величезний, процесори по потужності здатні конкурувати з ноутбуками. Ну, і найочевидніше – пристрої включають в себе багато камер, а їх якість наблизилося до можливостей “дзеркалок”. Найдорожчі смартфони і зовсім оснащені найновішими технологіями: гнучкі екрани, датчики типу LiDAR і інші можливості.

На думку експертів, що смартфони будуть розвиватися і надалі, але навряд чи коли-небудь стануть дешевше – зростання цін неминуче.

Джерело СЬОГОДНІ
Не пропустіть