Шахраї поширюють небезпечні QR-коди: експерти розповіли, як уберегти телефон

В Україні шахраї поширюють QR-коди, при зчитуванні яких на телефон встановлюється шкідливий додаток. Така програма здатна вкрасти банківські дані, паролі до соцмереж і заблокувати телефон. Щоб уберегтися, експерти радять дотримуватися кількох правил.

Як говориться в матеріалі OBOZREVATEL, щоб не попастися на вудку шахраїв, варто:

  • зчитувати QR-код тільки в тому випадку, якщо ви знаєте, хто його розмістив;
  • перевіряти перед зчитуванням, чи не наклеїли на QR код нову наклейку;
  • не завантажувати файли з будь-яких сайтів за кодом.

Якщо ви використовуєте код в кафе і ресторанах, переконайтеся, що це код, який залишили саме співробітники ресторану. Зчитувати коди зі стовпів, в метро і т.д. взагалі не можна ні в якому разі“, – розповідає Січкар.

Юрист Олександр Плахотник в коментарі пояснює: знайти шахрая, який за допомогою шкідливої ​​програми зламав телефон і отримав доступ до даних, вкрай складно.

Якщо ви вже завантажили шкідливий додаток, негайно заблокуйте банківські карти і акаунти в банківських додатках, також варто відразу поміняти паролі в усі соціальні мережі і віддалено вимкнути телефон.

Відразу відключайте телефон, блокуйте карти і міняйте всі паролі. Потім телефон краще віднести в майстерню і попросити перевстановити все програмне забезпечення. Я б також радив звернутися до адміністрації тої установи, де ви просканували цей код, з проханням переглянути на камерах, якщо вони є , хто залишив листок паперу. Якщо на відео потрапило особа зловмисника, є сенс викликати поліцію і писати заяву“, – розповідає юрист.

Не пропустіть