Пентагон: SpaceX активно блокує використання Starlink росіянами

Зусилля SpaceX, компанії Ілона Маска, у співпраці з військовими США щодо зупинки незаконного використання її терміналів супутникового зв’язку Starlink росією в Україні отримали високу оцінку з боку Пентагону.

SpaceX “активно надає інформацію для підтримки розслідувань та припинення послуг” з моменту, коли стало відомо про використання терміналів росією, написала Аманда Дорі, виконуюча обов’язки заступника секретаря з питань політики, у листі до сенаторки-демократки Елізабет Воррен, який отримав Bloomberg News.

Дорі зазначила, що приблизно один зі ста терміналів Starlink в Україні був нелегальним, і обслуговування було припинено для “кількох сотень непогоджених терміналів”. У листі підтверджується попередня заява Міністерства оборони про те, що SpaceX допомагає стримувати російське військове використання терміналів, які стали необхідними засобами зв’язку як для військових операцій України, так і для цивільного населення.

Дорі написала, що Пентагон вірить у те, що російські сили “будуть адаптуватися і продовжуватимуть зусилля для незаконного доступу”. Воррен, член Сенатського комітету з питань збройних сил, перевіряє договірні відносини SpaceX з Пентагоном і порушує питання щодо використання Starlink російськими військовими у війні.

SpaceX має контракт на $40,5 мільйонів за програмою допомоги Україні у сфері безпеки до 30 листопада для надання послуг Starlink, але це становить “лише невелику частину від десятків тисяч терміналів, пожертвуваних іншими країнами та придбаних українськими громадянами через законні канали”, написала Дорі.

Минулого місяця віцепрем’єр-міністр України Михайло Федоров сказав Bloomberg News, що SpaceX “швидко реагує” за необхідності, чи то для “технічного втручання”, чи в разі надзвичайної ситуації. Станом на початок травня термінали Starlink все ще рекламуються для продажу в росії.

Джерело Bloomberg

Не пропустіть