Огляд Lenovo Legion 5 Pro – топовий ігровий ноутбук (бонус: аксесуари)

Ноутбуки Lenovo Legion займають значну частину ринку ігрових рішень в Україні. Мабуть, найпопулярнішими у геймерів є Lenovo Legion 5, які пропонують чудовий баланс характеристик та ціни. Щоправда, модельний ряд Legion включає ще й модель 5 Pro, яка пропонує хорошу продуктивність, високу автономність та багато інших фішок, які роблять її потенційно привабливим варіантом для покупки.

Ми змогли протестувати Lenovo Legion 5 Pro 16ITH6H (82JD00FFRA), яка пропонує цікавіші характеристики, ніж звичайні Legion 5, і загалом, в плані можливостей дуже і дуже приваблива. Що важливо, разом з ноутбуком ми тестували і аксесуари компанії Lenovo, щоб змогти побачити цілісне ігрове рішення, задумане виробником. Зараз ми готові поділитися з вами своїми враженнями від використання цих продуктів, тому, не зволікаючи, переходим до огляду.

Огляд Lenovo Legion 5 Pro

Характеристики Lenovo Legion 5 Pro 16ITH6H (82JD00FFRA):

  • Екран: 2560 x 1440, IPS, 16”, 165 Гц, 100% sRGB, Dolby Vision, HDR 400, AMD FreeSync, NVIDIA G-Sync
  • Процесор: Intel Core i7-11800H
  • Графічний адаптер: NVIDIA GeForce RTX 3060 6 ГБ
  • Оперативна пам’ять: 16 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 512 ГБ (SSD)
  • Роз’єми: HDMI (1 шт.), DisplayPort через USB-C (2 шт.), USB 3.2 Gen 1 (4 шт.), USB-C 3.2 Gen 2 (1 шт.), jack 3.5 мм (1 шт.)
  • Бездротові стандарти: Bluetooth 5.1, Wi-Fi 6
  • Автономність: 80 Вт/год

Дисплей та дизайн

Модель оснащена IPS-дисплеєм з діагоналлю 16 дюймів, роздільною здатністю 2560 х 1440 пікселів та частотою оновлення 165 Гц. Це дуже круте рішення як для ігор, так і точної кольоропередачі, адже у цій матриці покриття sRGB на рівні 100 відсотків. Максимальна яскравість складає 500 ніт. Слід також зазначити, що в моделі є підтримка Dolby Vision, HDR 400, AMD FreeSync та NVIDIA G-Sync.

У моделі стильний сіро-білий дизайн, на задній кришці розташований фірмовий логотип Lenovo Legion. Ноутбук оснащений широким набором портів, більша частина яких розташована на задній панелі. Тут розташований великий трекпад та фірмова клавіатура Lenovo, яка залишає дуже приємні враження як від гри, так і від набору тексту. Габарити моделі складають 356 х 264.2 х 26.15 міліметрів, вага складає 2.3 кілограма.

Огляд Lenovo Legion 5 Pro
Огляд Lenovo Legion 5 Pro
Огляд Lenovo Legion 5 Pro
Огляд Lenovo Legion 5 Pro
Огляд Lenovo Legion 5 Pro
Огляд Lenovo Legion 5 Pro
Огляд Lenovo Legion 5 Pro

Процесор та графічний адаптер

За роботу моделі відповідальний процесор Intel Core i7-11800H з частотою від 2.3 ГГц до 4.6 Гц, який оснащений 8 фізичними ядрами та 16 віртуальними потоками. Заявлене TDP складає 35W. Кеш першого рівня складає 640 КБ, другого рівня – 10 МБ, третього рівня – 24 МБ. Це досить потужне рішення, якого вистачить для абсолютно всіх актуальних ігор, а також для ряду продуктивних задач, які, без сумніву, можна поставити перед таким ноутбуком.

Головну роль в ігровому ноутбуку виконує графічний адаптер – тут використовується NVIDIA GeForce RTX 3060. Об’єм відеопам’яті складає 6 ГБ. Це дуже хороше середньобюджетне рішення, яке дає можливість запускати всі сучасні проекти в нативній роздільній здатності екрану. Щоправда, 165 FPS, тобто максимальну кількість кадрів, яку здатний відобразити екран моделі, при нативній роздільній здатності QuadHD+, можна буде побачити лише в кіберспортивних дисциплінах, або у старіших проектах. Тим не менше, в абсолютно всіх іграх, у тому числі в останніх новинках, модель демонструє цілком комфортний фреймрейт.

Пам’ять

У сучасних ігрових рішеннях об’єм пам’яті (як внутрішньої, так і оперативної), грає дуже важливу роль, особливо якщо ці рішення використовуються не лише для ігор, але й для задач, пов’язаних з продуктивністю. У нашому випадку використовується 16 ГБ оперативної пам’яті, чого цілком достатньо для усіх ігрових задач, але для інтенсивних продуктивних задач можна розглядати і рішення з більшим об’ємом пам’яті.

Об’єм внутрішньої пам’яті складає 512 ГБ – тут використовується швидкісна SSD-пам’ять, встановлена в слот M.2. Звісно, швидкість пам’яті – це дуже важливий параметр, і в цьому плані наша конфігурація не має проблем, але от об’єму, як для ігрового рішення, спрямованого на сучасні проекти, малувато.

Порти та бездротові інтерфейси

Не слід забувати про те, що це ігрове рішення може запропонувати чудові можливості не лише в геймінгу, але і в робочих задачах. І коли мова про робочі задачі, у ноутбуку дуже важлива наявність широкого ряду портів – і так, випереджаючи питання, з портами в Lenovo Legion 5 Pro все в порядку. Особливо приємно підключати до ноутбука зовнішні монітори, адже тут простір для дій дуже широкий: є два DisplayPort (через USB-C 3.2 Gen 2), а також один повнорозмірний HDMI.

Також ноутбук має чотири USB-A 3.2 Gen 1, комбінований джек 3.5 міліметра для підключення навушників та RJ-45 для підключення через Ethernet. Якщо мова про бездротове підключення, все також у порядку. Модель має підтримку найшвидшого на даний модель стандарту Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6), а також підтримує Bluetooth 5.1 для підключення навушників, мишок та інших аксесуарів.

Автономність та фішки

За автономність у моделі відповідальний акумулятор об’ємом 80 Вт/год, який забезпечує дуже непогані показники життя без підключення до розетки. Тим не менше, варто розуміти, що очікувати автономного життя на рівні ультрабуків не варто, адже тут встановлене дуже продуктивне апаратне забезпечення, і тут, по суті, потрібно шукати компроміс між продуктивністю та автономністю. Особливо швидко акумулятор буде сідати у задачах, які на всі 100% задіюють потужності ноутбука – 3D-моделювання, геймінг, тощо. Також слід зазначити, що в ноутбука є підтримка швидкої зарядки.

Якщо мова про додаткові фішки, то тут все досить стандартно. Вона оснащена непоганими стереодинаміками потужністю по 2W, веб-камерою з роздільною здатністю 720p. Крім цього, варто зазначити, що в моделі є потужна система охолодження Legion Coldfront 3.0.

Огляд Lenovo Legion 5 Pro

Висновки

Lenovo Legion 5 Pro – це дуже продуктивний ігровий ноутбук, який пропонує чудову продуктивність, відмінний дисплей, широкий набір портів та красивий дизайн. Об’єм пам’яті на нормальному рівні, хоч внутрішньої пам’яті могло бути б і більше. Також до потенційних недоліків моделі можна віднести вагу 2.3 кілограма, що при транспортуванні буде даватися взнаки. Тим не менше, варто розуміти, що це характерна особливість усіх ігрових ноутбуків. Якщо вас ці потенційні недоліки не турбують, можна сміливо розглядати ноутбук як варіант для покупки.

Аксесуари

Як ми вже згадували, разом з ноутбуком нам вдалось протестувати ряд аксесуарів. Перше, про що ми хочемо розповісти – Lenovo Legion H600. Це модель закритого типу, що має бездротове підключення (через 2.4 ГГц), але є й можливість кабельного підключення (через мініджек 3.5 міліметра). Частотний діапазон складає від 20 Гц до 20 КГц. За автономність відповідальний акумулятор об’ємом 1200 мАг, який забезпечує автономність до 20 годин. Процес зарядки займає 2.5 години – для цього використовується підставка Lenovo Legion S600 Gaming Station з магнітними контактами. Навушники залишили приємне враження як у плані звуку, так і в плані функціоналу.

Огляд Lenovo Legion 5 Pro
Огляд Lenovo Legion 5 Pro
Огляд Lenovo Legion 5 Pro
Огляд Lenovo Legion 5 Pro

Ігровий ноутбук – це круто, але грати на тачпаді, на жаль, майже неможливо, і якщо мова про ігри на ПК-платформі, то найчастіше рішення – ігрова мишка. І у Lenovo також є що запропонувати в цьому випадку – разом з ноутбуком ми тестували мишку Lenovo Legion M300 RGB. Це красива та приємна мишка з RGB-підсвіткою, яка має кабельне підключення. Роздільна здатність сенсора складає 8000 DPI, є додаткові кнопки, які розширюють функціонал мишки. У цілому, це стандартна приємна мишка, яка стане непоганим асистентом у роботі на Lenovo Legion 5 Pro, а також чудовим компаньйоном в іграх.

Якщо ми вже визначились, що для комфортної роботи з ігровим ноутбуком необхідна мишка, варто згадати і про те, що необхідно для комфортної роботи з мишкою – килимок. Це останній аксесуар, про який ми хочемо розповісти. Ми протестували Lenovo Legion Control Mouse Pad L, і цей килимок залишив приємні враження – він гладенький, виконаний з приємного матеріалу, має міцні прошиті краї і, що головне – він великий, що особливо важливо у кіберспортивних дисциплінах.


Не пропустіть