Новий процесор Samsung отримав небачену раніше швидкість

Підрозділ Samsung, що спеціалізується на розробці, тестуванні та виробництві нових чіпів, повідомив, що інженерам вдалося домогтися прориву в алгоритмі роботи штучного інтелекту.

За рахунок безлічі нововведень чіпи компанії будуть у вісім разів продуктивнішими, ніж існуючі 32-розрядні серверні нейромережеві процесори (NPU). Розробка південнокорейської компанії перспективна. Новий NPU назвали Quantification1 Interval Learning. Він перетворює дані в групи з менш 4 біт, зберігаючи при цьому точність їх розпізнавання.

Всі обчислення відбуваються безпосередньо всередині пристрою без необхідності їх відправки в хмару. Технологія займає в чотири рази менше пам’яті і працює у вісім разів швидше за попередників. QIL дозволяє скоротити необхідну кількість обчислень і, відповідно, транзисторів аж до 120 разів. Метод обробки алгоритму глибокого навчання в ньому швидше і енергоефективніше, ніж в уже існуючих рішеннях. А оптимізація обчислень і спрощення чіпів дозволять в рази прискорити функції на кшталт розблокування за допомогою сканера відбитків пальців.

До того ж відмова від хмарних обчислення і наявність ІІ в пристрої забезпечать максимальну стабільність обробки даних. Наприклад, в системах автопілота Tesla будь-яка затримка обробки при відправці даних в хмару може мати трагічні наслідки.


Не пропустіть