NASA відкриє МКС для всіх і кожного

Польоти тривалістю до 30 днів будуть здійснюватися компаніями SpaceX і Boeing. Їх вартість буде перевищувати 50 млн доларів

Американське аерокосмічне агентство оголосило про те, що планує комерціалізувати Міжнародну космічну станцію, щоб «інновації та винахідливість в американській індустрії могли прискорити розвиток комерційної економіки на навколоземній орбіті». Відповідно до прес-релізу, NASA хоче відкрити орбітальну станцію для приватних польотів, а також для розробки, тестування та виробництва комерційних продуктів.

Приватні астронавти і компанії зможуть подавати заявки на виконання своїх короткочасних місій в космосі, починаючи з 2020 року. Для цього їм нададуть можливість перебувати на МКС до 30 днів, щоб здійснювати різні комерційні проекти.

Теоретично ми зможемо побачити продукти, створені в космосі, в продажу на Землі. На поточний момент NASA вивчає пропозиції для формування концепції і найближчим часом представить попередню вартість таких місій. За інформацією CNBC, NASA вже давно розглядає варіант скорочення витрат на доставку своїх астронавтів на МКС шляхом комерціалізації станції. Можливо, мотивацією послужили успіхи приватних компаній SpaceX і Boeing, а також амбіції Джеффа Безоса і його Blue Origin по колонізації Місяця. Кожен комерційний політ, найімовірніше, буде коштувати більше 50 млн доларів, а один день на МКС обійдеться туристам в 35 тис. доларів.


Не пропустіть