NASA шукає волонтерів, які цілий рік житимуть у симуляції Марса

NASA має чудову пропозицію для тих, хто полюбляє екстремальні випробування. У п’ятницю космічне агентство оголосило набір добровольців для участі у своїй другій річній місії на Марс, яка триватиме протягом року, під назвою “Аналог дослідження здоров’я та працездатності екіпажу” (CHAPEA 2).

На час місії, яка розпочнеться навесні 2025 року, четверо відібраних членів екіпажу розмістяться в надрукованому на 3D-принтері житловому приміщенні площею 1700 квадратних футів (близько 158 квадратних метрів) у Х’юстоні. Це оплачувана робота, але НАСА не повідомило, яку саме компенсацію отримають учасники.

Середовище проживання Mars Dune Alpha в Космічному центрі NASA імені Джонсона призначене для імітації того, яким може бути життя майбутніх дослідників на Червоній планеті, де суворе навколишнє середовище та обмежені ресурси.

Наразі там живе і працює екіпаж першої місії CHAPEA, яка вже пройшла більше половини свого 378-денного завдання. Під час свого перебування волонтери, серед іншого, займатимуться доглядом за оселищем та вирощуванням сільськогосподарських культур. До житла також прикріплена пісочниця площею 1200 квадратних футів (112 кв. м) для імітації виходу у відкритий космос.

Кандидати повинні бути громадянами США у віці 30-55 років, вільно володіти англійською мовою і мати ступінь магістра в галузі STEM, а також щонайменше два роки професійного досвіду, щонайменше тисячу годин нальоту на літаку або два роки роботи в рамках докторської програми в галузі STEM. Певні види професійного досвіду можуть дозволити претендентам, які не мають ступеня магістра, також претендувати на участь у програмі.

CHAPEA 2 – це друга з трьох місій, запланованих NASA в рамках програми, перша з них розпочалася 25 червня 2023 року.

Джерело Engadget

Не пропустіть