Компанія Aevum презентувала перший в світі автономний орбітальний дрон

Космічний стартап Aevum представив перший у світі автономний орбітальний дрон для запуску супутників. Впровадження нової технології дозволить розширити можливості по запуску невеликих штучних супутників, реалізуючи виведення їх на орбіту за допомогою величезних безпілотників класу Ravn X.

Поряд з компаніями Rocket Lab, SpaceX і Virgin Orbit молода компанія Aevum використовує ідею багаторазових систем запуску забезпечують виведення космічних апаратів на орбіту. Однак на відміну від гігантів космічної індустрії, Aevum використовує не вертикально запускаються багаторазові ракетоносії, а безпілотний літальний апарат Ravn X, що злітає горизонтально зі злітної смуги довжиною 1600 метрів (одна миля). Для технічного обслуговування БПЛА потрібно невеликий ангар площею всього 743 квадратних метрів.

Габаритні розміри найбільшого у світі дрона вражають. При довжині 24 метри та висотою 5,5 метрів, розмах крил безпілотника Ravn X становить 18 метрів. Маса літального апарату з корисним навантаженням склала значні 25 тонн (55 000 фунтів). Примітно, що до 70% систем Ravn X можна використовувати повторно. Мета стартапу, озвучена на презентації 3 грудня, полягає в доведенні відсотка повторно використовуваних систем Ravn X до 95%.

Процес виведення супутників на орбіту займає всього 180 хвилин, з можливістю проходження швидкого технічного обслуговування для повторного старту. Для Ravn X використовується традиційне авіаційне паливо, яке використовується на комерційних авіалайнерах.

Одним з головних переваг проєкту Ravn X є наявність вже готових до польотів прототипів і укладені з міністерством оборони США контракти на 1 млрд доларів за проєктом Aslon, націлену на виведення невеликих супутників на низькі орбіти. Перший запуск супутника Aslon45 запланований вже на кінець 2021 року, а весь контракт розрахований на 20 запусків за дев’ять років.

Джерело universetoday.com aevumlaunch.com

Не пропустіть