Ілон Маск розповів про дату старту продажу квитків на Марс

Але для початку компанія SpaceX, якій він керує, має провести успішні випробування свого космічного корабля

Керівник SpaceX раніше вже встиг спрогнозував ціну квитків на Марс. На його думку, через 40-100 років подорож на Червону планету буде коштувати не більше 100 тисяч доларів. Цікаво, що зворотні квитки будуть безкоштовними. За словами Маска, якщо після прибуття мандрівник вирішить, що його не влаштовують тутешні умови, повернутися додому він зможе без додаткової оплати.

Старт програми колонізації Марса Interplanetary Transport System на основі ракетоносіїв SpaceX Ілон Маск анонсував ще кілька років тому. За його словами, ця розробка повинна допомогти людству освоїти планету. Тоді Маск повідомив, що його приватне космічне агентство почало працювати над створенням апарату, який зможе доставляти людей на Марс. За словами Маска, коли подорожі на Червону планету стануть реальністю, перельоти туди будуть здійснюватися на постійній основі.

У неділю в своєму Twitter засновник Tesla повідомив, що забронювати квитки на перший марсіанський політ можна буде, як тільки пройдуть успішні випробування ракети Starship. На початку лютого в SpaceX вже провели тестування злітно-посадкової системи за допомогою прототипу ракети. Одночасно з цим розробники провели успішні випробування ракетного двигуна Raptor. Перший реальний тестовий запуск Starship запланований на 2020 рік. Приблизно в цей же час може бути оголошений старт продажів квитків на Марс. При цьому перша вантажна місія запланована на 2022 рік, а запуск першого екіпажу планують провести в 2024 році. Залишається сподіватися, що в реалізації планів колонізації Марса Ілон Маск, який вміє робити неможливе, виявиться більш успішним, ніж автори аналогічного проекту Mars One.


Не пропустіть