Без Android: названий перший смартфон Huawei на власній ОС

Але прийдешній Mate 30 Pro випустять на Android без сервісів Google. Це не чергова чутка, а офіційна інформація від глави компанії.

Річард Ю (Richard Yu), генеральний директор споживчого бізнесу Huawei, в інтерв’ю журналістам на IFA 2019 повідомив, що перший смартфон з HarmonyOS буде запущений до початку наступного року, якщо компанії не дозволять використовувати сервіси Google

У Huawei хороші партнерські відносини і співробітництво з Google, але уряд США внесло нас в чорний список, який забороняє нам використовувати Google Mobile Services для майбутніх смартфонів, і, якщо нічого не зміниться, ми поставимо нашу власну ОС з наше екосистемою HarmonyOS Mobile Services.

HarmonyOS замислювалася як операційна система для IoT- і носимих пристроїв. Huawei і далі хотіла використовувати Android на смартфонах.

Наша HarmonyOS готова до використання на смартфонах, але ми вирішили не вдаватися до неї, і все ще чекаємо, що уряд США дозволить нам використовувати Android. Якщо вони не знімуть заборону на установку Google Mobile Services в наші нові смартфони, ми будемо використовувати HarmonyOS.

Річард Ю також повідомив, що першим смартфоном на HarmonyOS стане Huawei P40, вихід якого намічений на березень 2020 року. Mate 30 ж, який вийде 19 вересня, отримає Android з оболонкою EMUI, але, можливо, без сервісів Google.

Не пропустіть