Apple видаляє WhatsApp та Threads з App Store

Компанія Apple заявила, що видалила додатки WhatsApp і Threads, що належать компанії Meta, зі свого китайського магазину App Store. Американська компанія отримала відповідний наказ від уряду країни, який послався на міркування національної безпеки.

Інші додатки Meta, включаючи Facebook, Messenger та Instagram, залишаються доступними, так само як і інші популярні американські соціальні мережі, такі як YouTube або X (колишній Twitter).

Apple заявила, що Адміністрація кіберпростору Китаю наказала видалити ці додатки з китайського магазину. “Ми зобов’язані дотримуватися законів країн, де ми працюємо, навіть якщо ми з ними не згодні”, – йдеться в заяві.

Meta відмовилася від коментарів і переадресувала їх компанії Apple, а Адміністрація кіберпростору не відповіла на запит про коментарі.

Apple заявила, що WhatsApp і Threads залишаються доступними для завантаження через різні магазини, і деякі люди дійсно можуть завантажити додатки, якщо у них є обліковий запис за межами Китаю.

Експерти з технологічної індустрії Китаю вважають, що урядове розпорядження щодо WhatsApp і Threads може бути пов’язане з правилом від 2023 року, яке вимагає, щоб усі додатки, доступні в Китаї, були зареєстровані в уряді. Компанії мали час до кінця минулого місяця, щоб завершити реєстрацію, оскільки правила набули чинності 1 квітня.

Це не перший випадок, коли Apple доводиться видаляти додатки зі свого магазину в Китаї. Новинний додаток New York Times був недоступний з 2017 року, а додатки, подібні до ChatGPT, були вилучені у 2023 році після того, як Пекін запровадив правила щодо послуг генеративного штучного інтелекту.

Джерело Reuters

Не пропустіть