Android 11 захистить користувачів від стеження через камеру і мікрофон

Схожа функція вже є в девайсах.

Розробники Google постійно працюють над захистом конфідеційності користувача. Варто лише згадати можливість давати одноразовий дозвіл для служб визначення місцеположення — тобто коли користувач запускає додаток, який просить його місцерозташування, можна обрати варіант, який дозволяє скористуватися ними лише один раз. Цього разу розробники додали нововведення, яке дозволить власникам смартфонів запобігти діяльності шпигунських програм, які використовують мікрофон і камеру гаджета для крадіжки особистої інформації.

Нова функція працюватиме аналогічно до вищеописаної — у користувача з’явиться можливість надавати додатку одноразовий доступ.

Після вибору опції «під час використання» програма не зможе «шпигувати» за власником гаджета в фоновому режимі. У разі видачі «разового доступу» тільки для поточного сеансу роботи програми, підтверджувати його доведеться кожного разу.

Розробники вважають, що функція не тільки дозволить обмежити кількість витоків конфіденційних даних рекламодавціям, але й запобігатиме «шпигунській» діяльність шкідливих програм, здатних стежити за користувачем у фоновому режимі.

Точна дата релізу фінальної версії Android 11, в якій з’явиться нововведення, розробниками ще не оголошена. Вона знаходиться в стадії попереднього тестування.

Джерело androidcentral.com
Не пропустіть