Зарядити батарею за 8 хвилин: китайці тестують графенові акумулятори для електромобілів

Китайська компанія GAC анонсувала випробування графенових батарей на серійних електромобілях.

Китайська електромобільні компанія Guangzhou Automobile Group (GAC) оголосила про початок випробувань графенових акумуляторних блоків на серійних електромобілях наприкінці цього року. За підсумками цих випробувань буде вирішено питання про запуск їх у масове виробництво.

За даними GAC, розроблена ними «надшвидка» графенова батарея може заряджатися до 85% ємності всього за 8 хвилин. Це можна порівняти з часом заправки автомобіля з ДВЗ. У компанії вважають, що поява таких батарей стане новим етапом розвитку галузі.

Дослідження в цій області GAC почала у 2014 році, після того як поглинула китайську компанію Guangqi, яка розробила технологію графенових акумуляторів під умовною назвою «3DG».

У листопаді 2019 року GAC офіційно представила «надшвидку батарею» на основі матеріалу 3DG. А в травні цього року новий енергетичний відділ GAC Group оголосив, що дослідження і розробки в області масового виробництва графенових батарей почнуться в лабораторних умовах та у масовому виробництві, а до кінця цього року нові батареї встановлять на деякі моделі GAC.

За попередніми розрахунками, вартість електромобіля з новою батареєю складе приблизно 200 тисяч юанів ($30 400). Близько 40% цієї суми – ціна батареї. Але в GAC ввжають, що великий пробіг та невеликий час зарядки компенсують цей «недолік».

Джерело AutoGeek
Не пропустіть