Windows 10 отримає новий магазин програм з набагато більшими можливостями

Згідно з інсайдерськими даними, у компанії Microsoft зараз ведеться розробка досить важливого оновлення пропрієтарного магазину програм Microsoft Store. Очікується, що це оновлення буде презентоване вже в кінці цього року, і воно зробить магазин значно більш зручним та відкритим для розробників програмного забезпечення. У ньому зможуть з’явитися будь-які Windows-програми, а також буде можливість використання сторонніх платформ комерції у програмах.

Нагадаємо, що на даний момент у компанії Microsoft зараз є вимога – всі програми, які публікуються у Microsoft Store, повинні бути завантажені у вигляді файлів MSIX. У новій версії магазину все буде набагато більш вільно – компанія планує дозволити розробникам публікувати програми у форматах EXE та MSI, а оновлення тепер можуть відбуватися не лише через власні механізми оновлення Microsoft, але й через власний канал доставки контенту (CDN) розробників програми.

Завдяки таким змінам Microsoft Store зможе стати платформою для публікації багатьох сторонніх програм, включно з пакетом Adobe Creative Cloud та браузерами, які конкурують з Microsoft Store, такими як Google Chrome та Mozilla Firefox. Минулого року Microsoft презентувала Windows Package Manager, який став чудовим варіантом для встановлення програм, яких немає у Microsoft Store, наприклад, у Steam, WinRAR та Zoom.

Також інсайдери повідомляють, що у компанії Microsoft планують додати у оновлений магазин багато власних програм, у тому числі Microsoft Teams, Office, Edge та IDE Visual Studio. Очікується, що оновлений магазин буде презентований в рамках оновлення Sun Valley, яке повинно стати одним з найбільших оновлень Windows 10 за останні роки.


Не пропустіть