Влада США готує новий антимонопольний позов проти Google

Двопартійна група генеральних прокурорів штатів планує наступного місяця  подати антимонопольний позов проти Google. Це може виявитися більш серйозним ударом для компанії, ніж судовий позов від іншої групи штатів на чолі з Техасом.

До групи входять представники штатів Колорадо, Айова, Небраска, Нью-Йорк, Північна Кароліна, Теннессі і Юта. Позивачі заявили, що планують об’єднати свою позицію з аргументами федерального уряду.

Нагадаємо, раніше в жовтні проти Google були висунуті антимонопольні позови від Міністерства юстиції США. Американська юстиція вважає, що корпорація придушила інновації на ринку пошукових систем. Мовляв, Google спеціально укладає з виробниками пристроїв на базі Android договір, за яким надає доступ до ключових сервісів в обмін на установку деяких інших додатків, заборонивши їх видалення.

Крім того, Google також звинувачується в тому, що володіє або контролює канали дистрибуції інтернет-пошуку, на які припадає близько 80% основних пошукових запитів в Сполучених Штатах.

Google заперечує всі правопорушення. Компанія заявила, що її пошукова система та інші продукти домінують на ринку, тому що їх обирають споживачі.

Зауважується, що група провела масштабне розслідування щодо бізнесу Google, зокрема ОС Android — в цьому і полягає значна відмінність від позову, поданого Міністерством юстиції, в якому Google здебільшого звинувачується в збереженні свого і без того домінуючого положення в сфері пошуку і контекстної реклами.

За попередніми даними, позов має бути поданий в грудні — що точно в нього включать, поки невідомо.

Джерело reuters
Не пропустіть