Вчені нарешті розкрили секрет лохнеського чудовища

А, може, і не було ніякого монстра?

Вчені, котрі протягом деякого часу вивчали воду з озера Лох-Несс, не виявили в зразках ДНК ніяких гігантських рептилій. Вони провели прес-конференцію, на якій розповіли, чим насправді може бути загадковий монстр.

На їхню думку, “Нессі” – це гігантський вугор або зграя дрібніших вугрів.

“Ми помітили дуже високу концентрацію ДНК вугрів. У Лох-Несс дуже багато вугрів. Наші дані не дозволяють встановити їх розмір, але велика кількість матеріалу говорить про те, що ми не можемо відкинути версію про те, що Лох-Неське чудовисько – це гігантський вугор “, – заявив Ніл Геммел з Університету Отаго.

Він додав, що довжина вугрів може досягати 1,8 метра, але ті, хто бачив “Нессі”, розповідали про щось “набагато більш довге”.

Нові висновки дослідників узгоджуються з теорією, яка була запропонована в 1930-х роках. Дослідники також відзначили, що проведений ними аналіз не дав змоги виявити слідів існування гігантської рептилії в озері.

В ході дослідження вчені зібрали для аналізу 250 проб води з різних ділянок озера і на різній глибині. Потім отримані зразки секвенували і перевірили, утворивши 500 мільйонів послідовностей на предмет відповідності зразкам з бази даних істот, які відомі науці.

Протяжність водойми складає 36 кілометрів, а середня глибина – 132 метра. Озеро популярне у туристів завдяки легенді про лохнеське чудовисько, що живе в його глибинах. За словами вчених, кількість біомаси в озері недостатня для підтримки життя великої тварини. Згідно з деякими версіями, “чудовисько” може бути зграєю лососів, колодами, хвилями, а також свідомими містифікаціями для підтримки туристичного бізнесу.


Не пропустіть