В України хочуть купити додаток Дія

Україні «постійно» надходять пропозиції щодо купівлі мобільного додатка Дія. Про це  заявив голова Мінцифри Михайло Федоров в інтерв’ю ВВС News Україна 16 грудня.

«Є якісь громадські організації, які мають на меті розвивати цифрову трансформацію в різних країнах», — сказав Федоров про потенційних покупців.

При цьому міністр вирішив поки що не називати, які саме держави зверталися до України, і наголосив, що переговори відбуваються у «фоновому режимі».

«Ми проводимо презентації, відповідаємо, ділимося досвідом. Якщо буде конкретна пропозиція від конкретної країни, і розумітимемо, що у нас є на цей час, для впровадження технологій у цих країнах, ми це робитимемо. Це бренд нашої країни. Рано чи пізно ми прийдемо до того етапу, що наш підхід до побудови цифрової держави інші перейматимуть», — додав Федоров.

Також глава Мінцифри висловив упевненість, що така угода рано чи пізно відбудеться, але не оцінювала її можливу вартість.

«Наразі ми цим докладно не займаємося. Я думаю, що цінність не лише у технологіях – це не найголовніше. Найголовніше – це реінжиніринг процесів, розуміння, як складні послуги спрощувати, швидке оновлення базових реєстрів, трансформація інфраструктури, взаємодія громадян та уряду, мобільний додаток та портал. Це певна екосистема. Просто взяти і продати технологію розробки Дії іншим країнам — це не дасть цінності, на яку країни очікують. Усі бачать лише вершину айсберга, а насправді всередині багато процесів. Потрібно оновлювати інфраструктуру, будувати нові реєстри, налагоджувати взаємодію між усіма реєстрами, дбати про кібербезпеку, реінжиніринг», — констатував Федоров.

Не пропустіть